Wycieczka objazdowa – Arabska Mozaika

  Sprawdzanie ceny

  Wycieczka objazdowa – Arabska Mozaika - informacje

  Egzotyczna podróż po Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie pozwoli Wam na odkrycie niezwykłych uroków tej części Półwyspu Arabskiego. W trakcie wycieczki będziecie mieć okazję odwiedzenia najważniejszych punktów na mapie Dubaju, Nizwy czy Maskatu. Pałace sułtanów, zachwycające meczety, słynne dubajskie wieżowce, a także lokalne zwyczaje, małe arabskie miasteczka i zapierające dech w piersiach widoki – tego wszystkiego doświadczycie podczas 7-dniowej wyprawy obfitującej w niezwykłe doznania.

  World map
  Zakwaterowanie

  1 noc Dubaj – Holiday Inn Dubai Festival City lub podobny

  1 noc Dubaj – Holiday Inn Dubai Festival City lub podobny

  1 noc Maskat – Hotel Ramee Guestline lub podobny

  1 noc Maskat – Hotel Ramee Guestline lub podobny

  1 noc Jebel Sham – Jebel Sham Resort lub podobny

  1 noc Nizwa – Falaj Daris lub podobny

  1 noc Ras Al Khaimah Hotel lub podobny

  7 nocy w wyżej wymienionych hotelach

  Plan wycieczki
  • 1. dzień - Ras Al Khaimah/Dubaj

   Przylot na lotnisko Ras Al Khaimah. Spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

  • 2. dzień - Dubaj

   Po śniadaniu udacie się wraz z przewodnikiem na zwiedzanie Dubaju. Na początku trasy zatrzymacie się między innymi przy Burj Al Arab, jednym z najwyższych hoteli na świecie, i przepięknym meczecie Jumeirah w celu uwiecznienia ich na pamiątkowych zdjęciach. Następnie udacie się do najstarszej części miasta – Bastakia, a potem odwiedzicie historyczne Muzeum Dubajskie. Ciekawą atrakcją będzie przejazd wodną taksówką „Abra" wzdłuż słynnego potoku prowadzącego do dzielnicy Deira. Tam wstąpicie na tradycyjne arabskie targi (suk) pełne kolorowych przypraw i pięknej biżuterii. Po obiedzie w lokalnej restauracji udacie się na taras widokowy najwyższego budynku na świecie – Burj Khalifa, a następnie czas wolny spędzicie w słynnym centrum handlowym Dubai Mall. Na wieczór zaplanowano przejazd autem terenowym po wydmach dubajskiej pustyni. Zapierającemu dech w piersiach zachodowi słońca towarzyszyć będzie kolacja w iście arabskiej oprawie – z muzyką, pokazem tańca brzucha i aromatyczną sziszą. Inną atrakcją będzie możliwość przejażdżki na wielbłądzie. Po dniu pełnym wrażeń wrócicie na noc do hotelu.

  • 3. dzień - Nakhl/Maskat (trasa ok. 580 km)

   Z samego rana, po śniadaniu, wyruszycie w drogę do Omanu. Uwaga: według nowych przepisów, każda osoba musi aplikować o wizę uprawniającą do wjazdu na teren tego kraju za pomocą rządowej strony internetowej https://omanvisas.org/. Po przekroczeniu granicy i minięciu miasta Suhar, zatrzymacie się przy fortach w Al Rustaq i Al Hazm. Dłuższy przystanek będzie mieć miejsce w Nakhal – przy forcie o tej samej nazwie, zbudowanym na skałach, z panoramicznym widokiem na otaczający krajobraz. Następnie odetchniecie w otoczeniu wspaniałej scenerii – źródeł i zielonej oazy, skąd roztacza się widok na góry Jebels. Dalsza podróż zakończy się kolacją i noclegiem w hotelu w Maskacie.

  • 4. dzień - Maskat (trasa ok. 80 km)

   Czwartego dnia udacie się wraz z przewodnikiem do jednego z największych meczetów na świecie – Sultan Qaboos Grand Mosque. Należy pamiętać, że zwiedzanie świątyni muzułmańskiej wiąże się z obowiązkiem stosownego ubioru. Zarówno od mężczyzn, jak i kobiet wymaga się zakrycia całego ciała, przy czym kobiety zobowiązane są również do zakrycia głowy chustą. Następnie czas wolny spędzicie w najstarszym suku w Omanie – Muttrah, gdzie poznacie zwyczaje lokalnych sprzedawców i kupicie pamiątki. Stamtąd udacie się do Bait Al Zubair Museum, które w 1998 r. zostało przeobrażone z domu kupca kolekcjonującego antyki i fotografie nawiązujące do kultury Omanu w muzeum. Na koniec dnia zaplanowano przejazd do pałacu sułtana Qaboosa, który otoczony jest dwoma odnowionymi fortami. Ze względów bezpieczeństwa pałac i forty można podziwiać jedynie od zewnątrz. Opcjonalnie o 15:00 możecie udać się za dodatkową opłatą w rejs tradycyjnym arabskim statkiem żaglowym – dau wzdłuż wybrzeża Maskatu. Zatrzymacie się na chwilę w zatoczce, gdzie Waszym oczom ukaże widowiskowy Al Bustan Palace Hotel. Podczas rejsu na pokładzie serwowane będą napoje bezalkoholowe, herbata i kawa. Wrócicie do hotelu na kolację, nocleg i śniadanie następnego dnia.

  • 5. dzień - Maskat/Nizwa (trasa ok. 290 km)

   Na ten dzień zaplanowano zwiedzanie Nizwy – stolicy Omanu na przełomie VI i VII w., a dziś jednego z najbardziej atrakcyjnych miast w całym kraju. Stamtąd ruszycie do Jabreen, gdzie znajduje się zamek o tej samej nazwie. Został wybudowany w XVII w. i co ciekawe służył jako letnia rezydencja. Jego wnętrze wypełniają typowo domowe pomieszczenia – kuchnia, damska toaleta czy arabskie majlis. Sufity zachwycają zdobieniami w islamskie motywy. Później udacie się na krótki spacer po starej wiosce Al Hamra. Tam zmienicie środek komunikacji z autobusu na samochód terenowy i udacie się do Misfat Al Abriyyin – urokliwego miasteczka zbudowanego z kamiennych domów „zawieszonych" na klifie. Na koniec dnia zaplanowano podróż w góry Jebel Shams (Góra Słońca). Góry zawieszone są nad tak zwanym Wielkim Kanionem Arabii, który uchodzi za trzeci największy kanion na świecie. Tworzą go dwie połączone ze sobą doliny – Wadi Al Nakhur i Wadi Ghul. Widoki rozpościerające się ze zboczy są imponujące i pozwalają na podziwianie szczytu Jebel Shams. Na kolację i nocleg udacie się do resortu Jebel Sham Resort położonego wysoko w górach.

  • 6. dzień - Nizwa (trasa ok. 125 km)

   Wcześnie rano, po śniadaniu i po zmianie środka transportu, wyruszycie autokarem w kierunku Nizwy. Tam udacie się tradycyjny targ bydlęcy, na którym w każdy piątek zbierają się właściciele owiec, kóz i brązowych krów przeznaczonych na sprzedaż. Następnie spędzicie czas na tradycyjnym suku pełnym warzyw, przypraw i pamiątek. Później udacie się do drugiego najważniejszego punktu na mapie Nizwy – fortu wybudowanego w celach obronnych na polecenie sułtana Bin Saif Al Ya'. Imponująca budowla z wysoką wieżą, na którą prowadzą kręte, drewniane schody i skąd roztacza się widok na całe miasto, została wzniesiona w XVII w. Na koniec udacie się na stare miasto w Tanuf. Słynie ono z historycznych zabudowań i źródeł doskonałej wody mineralnej. Przejażdżka w otoczeniu zielonej oazy zakończy się w wiosce Birkat-Al-Mauz, gdzie mieści się niewielki zamek i kanały nawadniające, tzw. afladż. Późne popołudnie spędzicie na odpoczynku hotelu, gdzie zjecie kolację.

  • 7. dzień - Nizwa/Ras Al Khaimah (trasa ok. 550 km)

   Kolacja i śniadanie w hotelu, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko Ras Al Khaimah.

  World map
  • Uwagi

   Kolejność wycieczek w czasie programu może ulec zmianie. Wiza do Omanu: według nowych przepisów każda osoba musi aplikować o wizę uprawniającą do wjazdu na teren Omanu za pomocą rządowej strony internetowej https://omanvisas.org/
   Waluta obowiązująca w ZEA – dirham Waluta obowiązująca w Omanie – rial omański
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Zima 2018/2019: 04.11; 11.11; 18.11; 25.11; 02.12; 09.12; 16.12; 06.01; 13.01; 20.01; 03.02; 10.02; 17.02; 24.02; 03.03; 10.03; 17.03; 24.03; 31.03; 07.04; 14.04; 21.04; 28.04
  • Minimalna liczba uczestników

   20
  • Poznaj zalety wycieczki

   7-dniowy program wycieczki (z polskojęzycznym przewodnikiem)Podczas wycieczki poznacie uroki zróżnicowanego krajobrazu Dubaju i Omanu – zwiedzicie najważniejsze miasta i zabytki, udacie się na pustynne safari i odbędziecie podróż w góry Jebel ShamsW cenie wstęp do następujących miejsc: Muzeum Dubajskie, taras widokowy w Burj Khalifa, fort Nakhal, meczet Sultan Qaboos Grand Mosque, muzeum Bait Al Zubair Museum, zamek Jabreen, fort w Nizwie, a także przejazd wodną taksówką "Abra" i pustynne safari

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • Podczas wycieczki 7 noclegów w hotelach zgodnie z programem (zastrzegamy możliwość zmiany miejsc noclegowych)
  • Noclegi w 2-osobowych pokojach typu standard
  • Posiłki zgodnie z programem: 7 śniadań i 7 kolacji, w tym 1 kolacja na pustyni podczas safari
  • Transfery, wycieczki i przejazdy autokarem lub samochodem z napędem na cztery koła
  • Bogaty program zwiedzania wraz polskojęzycznym przewodnikiem
  • Wstęp do muzeów, zabytków i pozostałych budowli przeznaczonych do zwiedzania – zgodnie z programem
  • Niewliczone w cenę
  • Wiza uprawniająca do wstępu na teren Omanu (ok. 53 USD). <strong>Uwaga: według nowych przepisów, każda osoba musi aplikować o wizę uprawniającą do wjazdu na teren tego kraju za pomocą rządowej strony internetowej (https://omanvisas.org/).</strong>
  • Napoje podczas posiłków
  • Podatek turystyczny w hotelach w ZEA (3* – 10 AED/pokój noc, 4* – 15 AED/pokój/noc, 5* – 20 AED/pokój/noc)
  • Opcjonalnie 2-godzinna wycieczka arabskim statkiem żaglowym wzdłuż wybrzeży Maskatu i powrót autokarem wraz z innymi uczestnikami wycieczki (ok. 52 €/os.). Podczas rejsu i powrotu uczestnikom nie będzie towarzyszył przewodnik.
  • Wydatki osobiste + napiwki
  Ważne informacje
  Zjednoczone Emiraty Arabskie - przewodnik
  Sprawdzanie ceny