Słynny ośrodek Merano 2000 jest idealnym miejscem dla rodzin i grup znajomych. Liczne atrakcje dla dzieci sprawią, że nikt nie będzie się nudził. Turyści chwalą doskonale przygotowane różnorodne trasy oraz smaczną, regionalna kuchnię.

Szaleństwa na stokach

Ponad połowę tras stanowią czerwone nartostrady o średnim stopniu trudności, natomiast prawie jedna trzecia to trasy niebieskie – łatwe. Starą kolejkę kabinową Ivigna zamknięto w 2010, by w rekordowym tempie w jej miejscu postawić nowoczesną kolejkę "Mountain Cable Car Merano 2000". Na tę wizytówkę regionu wydano 17 mln euro. Tu nigdy nie trzeba czekać w tłumie na wagonik. Turyści są zachwyceni doskonałymi osiągnięciami technicznymi: możliwością transportu na górę aż 840 osób w godzinę! Słynny architekt Roland Baldi zadbał, by cały obiekt był nie tylko funkcjonalny, ale także piękny.

Dla dzieci

W regionie Merano 2000 obok stacji kolejki kabinowej został otwarty nowy park dla dzieci Lucki's Kinderheim. Najmłodsi mogą stawiać pierwsze kroki na łagodnym, szerokim stoku. W tej strefie znajduje się również orczyk taśmowy. Chętni mogą spróbować swoich sił w specjalnie przygotowanym slalomie. Mieści się tu także narciarskie przedszkole.

Apres-ski

Po nartach warto wybrać się z dziećmi na snowtubing, czyli szaloną jazdę na dmuchanych oponach po śniegu. Kolejna atrakcja, z której warto skorzystać, to Alpin Bob. Ten liczący 1,1 km zjazd saneczkami jest otwarty cały rok. Przejażdżka dwuosobową kolejką z maksymalną prędkością 40 km/h zbudowaną 12 m nad ziemią dostarcza adrenaliny nawet najodważniejszym śmiałkom.

Merano 2000

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie