Loading...Loading...

Wyjątkowa atmosfera, łagodny klimat, jedna z najdłuższych czarnych tras w południowym Tyrolu, a do tego bardzo bogata oferta apres-ski. Ośrodek Eisacktal jest miejscem przyciągającym narciarzy, snowboardzistów i miłośników urzekającej górskiej scenerii.

World map

Szaleństwa na stoku

Na początek jeden z najnowocześniejszych i najbardziej śnieżnych ośrodków w południowym Tyrolu – Ratschings-Jaufen. Do dyspozycji: 8 wyciągów, 25 km tras, halfpipe i tor saneczkowy. Ten wyjątkowy i różnorodny region narciarski poszczycić się może bardzo malowniczymi krajobrazami (1300- 2150 m). Panują tutaj naprawdę dogodne warunki dla „alpejczyków" i snowboardzistów o różnym stopniu zaawansowania.

Najbardziej popularnym ośrodkiem Eisacktal jest Brixen – miasto o ponad 1000-letniej historii położone w centrum doliny Eisacktal na wysokości 559 m n.p.m., ok. 40 km na północ od Bolzano. Teren narciarski został założony tutaj na stokach Plose – góry wysokiej na 2504 m. Obejmuje go karnet Dolomiti SuperSki. Urlopowicze mogą skorzystać z 8 nowoczesnych wyciągów, kolejki kabinowej, 40 km nartostrad około 40 km tras biegowych. Oprócz doskonale wyposażonych tras, zapewnione są imponujące widoki. Miejsce to, szczególnie miłośnikom mocnych wrażeń, kojarzy się z najdłuższą trasą w południowym Tyrolu – Tramtesch. Pierwszy jej odcinek rozpoczyna się w schronisku Plose na wysokości 2 446 m, później przechodzi przez las, zaskakując licznymi stromymi odcinkami, dając nieco wytchnienia przy delikatniejszych, pozwalających zwolnić częściach trasy. Występujące na przemian strome i łagodne odcinki zapewnią ogrom emocji nawet najbardziej wymagającym narciarzom.

Nie tylko narty

Ciekawym sportem zimowym jest skialpinizm – można wybrać trasy w zależności od stopnia umiejętności. Dla początkujących łatwiejsze, łagodne trasy, natomiast dla zaawansowanych – wyprawy na lodowiec góry. Wszyscy oczywiście muszą wędrować pod okiem specjalnie wyznaczonych przewodników. Można skorzystać też z wypraw w rakietach śnieżnych – czekają was niezapomniane wrażenia i wyjątkowe widoki ośnieżonych lasów. Nie zabraknie też tego, co pozwoli naprawdę odpocząć... niezmąconej górskiej ciszy.

Dla najmłodszych

To tutaj znajdziecie najdłuższą trasę saneczkową w całym Tyrolu Południowym – ma 10 km długości. Miłośnicy jazdy na sankach wprost oszaleją ze szczęścia. Całą trasę można przemierzyć kilka razy, korzystając ze znajdującego się na dole wyciągu krzesełkowego. Biorąc pod uwagę łagodne nachylenie trasy, jest ona idealna dla dzieci oraz osób w podeszłym wieku. Różnorodna i pełna niespodzianek droga zapewni moc niezapomnianych atrakcji.

Prawdziwym rajem dla najmłodszych będzie znajdujący się przy dolnej stacji Plose Kinderland. Tutaj dzieci mają okazję zjeżdżać na sankach, uczyć się jazdy na nartach, budować ze śniegu i poczuć prawdziwe bajkowo-zimowe szaleństwo.

Relaks po nartach

Wyjątkowe, relaksujące chwile można przeżyć podczas zwiedzania przepięknych zabytków w Brixen. Będące już od stuleci centrum kulturalnym miasto poszczycić się może wyjątkowymi kościołami, katedrą czy pałacem biskupów. Miejsce to słynie jednak z czegoś innego – kasztanów i... wina. Dla wielu osób urlop wiąże się po prostu z błogim lenistwem i relaksem. Na terenie Racines istnieje wiele hoteli, które zapewniają możliwość skorzystania z sauny, jacuzzi, łaźni tureckiej, basenu czy centrum urody. Skorzystać można też z masażów i specjalnych programów pielęgnacyjnych.

Smakowicie

W tutejszych schroniskach i restauracjach nie brakuje tradycyjnych dań i przysmaków tyrolskich. Popularne są pączki, naleśniki, pierogi ravioli, a na przekąskę bekon czy ser. Zakochani mogą skorzystać z jednogodzinnej przejażdżki dorożką konną w otoczeniu zaśnieżonej doliny.

Doceniona doskonałość

Najbardziej znany portal porównujący i oceniający ośrodki narciarskie – Skiresort.de – w roku 2012 wyróżnił region Ratschings-Jaufen w kategorii najlepszej 30-kilometrowej trasy do jazdy na nartach.

Ubezpieczenia turystyczne Eisacktal - dowiedz się więcej »