Loading...Loading...

Zermatt to znany na całym świecie ośrodek sportów zimowych. Leży u stóp majestatycznego Matterhornu – symbolu całej Szwajcarii. Ponad 200 km nartostrad o różnym poziomie trudności, park freestyle'owy i tereny do jazdy poza trasami tworzą prawdziwy raj dla miłośników aktywnego urlopu.

World map

Szaleństwa na stoku

Zermatt jest doskonałym miejscem na zimowy wypoczynek. Ponad 200 km tras przyciąga narciarzy o różnym poziomie zaawansowania. Wysokie położenie oraz system dośnieżający zapewniają idealne warunki na stokach. Miłośnicy wspinaczek i narciarstwa biegowego mogą cieszyć się fascynującym śnieżnym krajobrazem. Bezkołowa strefa ruchu w miejscowości oraz pewne warunki śniegowe stanowią doskonałą całość na udany urlop narciarski.

Dużym udogodnieniem w ośrodku są autobusy dla narciarzy (dla posiadaczy karnetów gratis) kursujące między dolnymi stacjami wyciągów 3 regionów narciarskich: Gornergrat, Stockhorn- Schwarzsee oraz Kl. Matterhorn-Sunegga.

Wielokrotnie wyróżniony

Zermatt może się też poszczycić znaczącymi wyróżnieniami. Pierwsze z nich to wyróżnienie od Szwajcarskiej Federacji Turystycznej - „"Families Welcome" – czyli uznanie Zermatt za „Miejsce przyjazne rodzinom". Ponadto miejscowość ta trzykrotnie uznana została za „Najlepszy teren narciarski w Alpach", a jednocześnie wyróżniona w kategorii „Najlepsze apres-ski na świecie". Zermatt, jak to bywa w Szwajcarii, słynie z dość wygórowanych cen. Ale czego nie robi się dla niezapomnianych zimowych ferii...