Loading...Loading...

St. Moritz z 350 km tras zjazdowych oraz 56 wyciągami uważany jest za najbardziej urozmaicony region sportów zimowych w Szwajcarii. Słońce świeci tu średnio przez 322 dni w roku, tworząc wyjątkowy klimat na zarówno na letni, jak i zimowy wypoczynek. Corviglia to klasyczny szczyt z perfekcyjnie przygotowanymi zjazdami. A Corvatsch to raj dla amatorów rozrywki z najwyżej położonym punktem widokowym w Engadynie.

World map

St. Moritz to najwyżej położone miasto w Europie – sięga 1856 m wysokości. Miejscowość znajduje się w wysokogórskiej dolinie Engadyny, u stóp jedynego w Alpach Wschodnich czterotysięcznika Piz Bernina. Ma opinię ekskluzywnego ośrodka, czego dowodem są hotele o najwyższym standardzie.


St. Moritz oferuje 350 km tras obsługiwanych przez 57 wyciągów - 70 km tras łatwych, 245 km dla średniozaawansowanych, 35 km tras dla zawodowców oraz 180 km tras dla narciarzy biegowych.
Na miłośników deski snowboardowej czeka snowpark oraz rampy. Z powodzeniem można tu uprawiać narciarstwo tourowe, wędrówki w rakietach śnieżnych, wybrać się na kulig albo przejechać sankami. St. Moritz jest zabytkowym i klimatycznym miejscem, do którego przyjeżdżają turyści z całej Europy.