Loading...Loading...

Davos-Klosters to eldorado sportowe, miasto biznesu, a zarazem metropolia kultury położona pośród jednego z najpiękniejszych górskich krajobrazów. Pięć szczytów i 300 km tras dzielących się na 85 zjazdów tworzy największy i najbardziej popularny teren sportów zimowych w Alpach. To prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów.

World map

Szaleństwa na stoku

Davos-Klosters składa się z pięciu terenów narciarskich (Parsenn/Gotschna, Jakobshorn, Pischa, Madrisa i Rinerhorn), rozciągających się na wysokości 813–2844 m n.p.m. Długość tras zjazdowych to około 300 km. Mają różny stopień trudności, a dojechać do nich można ponad 50 wyciągami i kolejkami górskimi. Na zaawansowanych narciarzy czekają trasy Gipfel Ost-Wesserscheide i Gipfel Nord-Kreuzweg, będące jednymi z najtrudniejszych w regionie.

Nie tylko narty

Snowboardzistów ucieszą rampy, strefy do freeride oraz snowparki. Jest też coś dla narciarzy biegowych – niemal 110 km tras. Działa tutaj blisko 50 wyciągów, dojazd do tras ułatwia komunikacja miejska oraz tzw. Kolej Retycka, czyli górska kolejka działająca wzdłuż doliny. Ale to nie koniec atrakcji. Na szukających kolejnych sportowych wrażeń czeka sztuczne lodowisko, naturalny tor bobslejowy (22 000 m2), curling, tenis, squash, tor saneczkowy (2,5 km) i kuligi. Dla rodziców z dziećmi przygotowano fun parki oraz przedszkola narciarskie, które pozwolą najmłodszym zdobyć umiejętności niezbędne na stoku.

Warto wiedzieć

Davos-Klosters jest gospodarzem wielu wydarzeń sportowych, m.in. Pucharu Spenglera, Szwajcarskiego Maratonu Alpejskiego czy Pucharu Świata w Biegach Narciarskich. Nie ma czemu dziwić, bowiem właśnie Davos uznawane jest za kolebkę sportów zimowych i letnich w Alpach. 150-letnia sportowa tradycja kultywowana jest tutaj do dziś.