Białe szaleństwo na najlepszych stokach w Szwajcarii, a wieczorem lampka regionalnego wina. Urlop zimowy w Gryzonii to idealny wybór dla osób szukających ekstremalnych doznań - adrenaliny na stokach, wyszukanych smaków i wyrafinowanej rozrywki. Ośrodki narciarskie w Gryzonii są znane w całej Europie – dzięki świetnej infrastrukturze, nowoczesnym wyciągom i bogatej ofercie apres-ski.

Zimowe atrakcje

W Gryzonii warto choć raz odwiedzić luksusowe Davos, St. Moritz czy Laax i poszusować na stokach razem ze światowymi gwiazdami. Jedna trzecia ośrodków wypoczynkowych w tym regionie leży na wysokości co najmniej 1500 m n.p.m. To doskonałe miejsce do uprawiania wszelkich sportów zimowych. Amatorzy biegówek mają do dyspozycji 1800 km tras. Dla preferujących narciarstwo klasyczne przygotowano 2200 km nartostrad. Miłośnicy freestyle'u mogą szaleć na największej w Europie halfpipe w Laax. A jeśli ktoś nie lubi nart, może wybrać szalony zjazd saneczkami – do wyboru aż 60 różnorodnych torów saneczkowych.

Lokalne specjały

Warto skosztować tu przysmaków lokalnej kuchni. Na początek Bündnerfleisch, czyli suche mięso wołowe przygotowane według tradycyjnego przepisu. Często podaje się je jako przekąskę. Koniecznie trzeba też poznać smak capuns, czyli szwajcarskich faszerowanych gołąbków. Liście boćwiny wypełnione są masą na bazie mąki, jajek, mleka i różnych dodatków: sera czy suszonych wędlin. Całość gotuje się lub zapieka i podaje polane śmietanowym sosem. Smakuje naprawdę dobrze.

Davos-Klosters

Davos-Klosters

Davos-Klosters to eldorado sportowe, miasto biznesu, a zarazem metropolia kultury położona pośród jednego z najpiękniejszych górskich krajobrazów. Pięć szczytów i 300 km tras dzielących się na 85 zjazdów tworzy największy i najbardziej popularny teren sportów zimowych w Alpach. To prawdziwy raj dla narciarzy i snowboardzistów.

Zobacz więcej
St.Moritz-Corviglia

St.Moritz-Corviglia

St. Moritz z 350 km tras zjazdowych oraz 56 wyciągami uważany jest za najbardziej urozmaicony region sportów zimowych w Szwajcarii. Słońce świeci tu średnio przez 322 dni w roku, tworząc wyjątkowy klimat na zarówno na letni, jak i zimowy wypoczynek. Corviglia to klasyczny szczyt z perfekcyjnie przygotowanymi zjazdami. A Corvatsch to raj dla amatorów rozrywki z najwyżej położonym punktem widokowym w Engadynie.

Zobacz więcej
Arosa-Lenzerheide

Arosa-Lenzerheide

Ten nowy ośrodek narciarski powstał z połączenia dwóch popularnych kurortów: Arosa i Lenzerheide. Obszar Arosy znajduje się na końcu dzikiej i romantycznej doliny Schafiggertal. Lenzerheide położone jest po przeciwległej stronie szczytu Weisshorn. Na odwiedzających czekają rampy dla snowboardzistów, trasy do jazdy w głębokim śniegu, naturalne lodowiska, tory do curlingu, kuligi i wiele innych. Ta śnieżna enklawa jest przeciwwagą dla luksusowego ośrodka St. Moritz – przybywają tu młode osoby, które uwielbiają ekstremalną jazdę z dawką adrenaliny.

Zobacz więcej

Davos-Klosters

Długości tras narciarskich:

St.Moritz-Corviglia

Długości tras narciarskich:

Arosa-Lenzerheide

Długości tras narciarskich: