Loading...Loading...

Ten nowy ośrodek narciarski powstał z połączenia dwóch popularnych kurortów: Arosa i Lenzerheide. Obszar Arosy znajduje się na końcu dzikiej i romantycznej doliny Schafiggertal. Lenzerheide położone jest po przeciwległej stronie szczytu Weisshorn. Na odwiedzających czekają rampy dla snowboardzistów, trasy do jazdy w głębokim śniegu, naturalne lodowiska, tory do curlingu, kuligi i wiele innych. Ta śnieżna enklawa jest przeciwwagą dla luksusowego ośrodka St. Moritz – przybywają tu młode osoby, które uwielbiają ekstremalną jazdę z dawką adrenaliny.

World map

Zimowe szaleństwo

Arosa-Lenzerheide gwarantuje fantastyczne warunki do jazdy: 225 km tras narciarskich i około 40 km tras do freeride, które obsługuje ponad 40 nowoczesnych wyciągów. 111 km to trasy niebieskie, 87 km trasy czerwone, a 27 km to trasy dla zaawansowanych narciarzy. Warto dodać, że tereny te są obsługiwane przez jedne z najnowocześniejszych wyciągów narciarskich w całej Szwajcarii. Park rozrywki na Tschuggen jest idealny na jazdę freestylową, a w jego sąsiedztwie wybudowano World Cup half pipe, gdzie rozgrywają się międzynarodowe zawody w wolnym stylu. Oświetlone w nocy stoki sprawiają, że szaleństwu nie ma końca. Chaty narciarskie i serwisy obsługują klientów do późnych godzin.

Nie tylko narty

Jest też coś dla snowboardzistów – snowpark Alp Statz oraz narciarzy biegowych – 80-kilometrowa trasa. Z innych sportów zimowych można spróbować curlingu, hokeja na lodzie, saneczkarstwa i pieszych wycieczek w rakietach śnieżnych. Jest też renomowana szkoła nauki sportów zimowych. Pod okiem fachowców nauczycie się technik jazdy na nartach i snowboardzie albo po prostu udoskonalicie swoje umiejętności.

Apres-ski

Po aktywnym dniu na stoku, kusi bogata oferta rozrywkowa. Turyści mogą wybierać od hotelowych piano barów po kluby nocne i dyskoteki w mieście. Popularnym miejscem spotkań jest Klub Kino w hotelu Kurhaus Alpina. Aby dowiedzieć się więcej o tym regionie, warto odwiedzić Muzeum Historii Lokalnej. Niemałą przyjemność sprawi także spacer po mieście, zwłaszcza pięknej starówce.