Loading...Loading...

Jungfrau Ski Region tworzą perełki wśród szwajcarskich ośrodków narciarskich, m.in. Grindelwald oraz Wengen. Położone u podnóży szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau, z niesłabnąca popularnością przyciągają miłośników narciarstwa i szeroko pojętej turystki górskiej. Trasy o różnym poziomie trudności, przepiękne alpejskie otoczenie i nowoczesna infrastruktura przeplatająca się z tradycyjnymi restauracjami tworzą wyjątkową całość doskonałą na zimowy wypoczynek.

World map

Grindelwald i Wengen

Grindelwald jest urokliwym skupiskiem tradycyjnych domów alpejskich, hoteli i restauracji. Wengen to z kolei niewielkie miasteczko, które ożywia się szczególnie wieczorem, oferując niezwykle bogate życie nocne. To także, a nawet przede wszystkim, idealne miejsca na zimowe szaleństwo. Grindelwald poleca się narciarzom zaawansowanym, a Wengen osobom stawiającym pierwsze kroki w sportach zimowych. Stoki, podobnie jak w całym regionie Berneński Oberland, są doskonale utrzymywane, dzięki czemu śnieg jest gwarantowany. W obu ośrodkach narciarze mają do swojej dyspozycji blisko 270 km tras - 72 km tras niebieskich, 98 km czerwonych i 22 km tras czarnych. Najdłuższa trasa zjazdowa liczy 13 km. To także dobry wybór dla miłośników deski snowboardowej, tych początkujących oraz zaawansowanych – wszystkich ucieszą nowoczesne wyciągi oraz przygotowane rampy. Na saneczkarzy czeka w sumie 60 km torów saneczkowych. Turyści mogą korzystać również z uroków 80-kilometrowych szlaków wędrownych i podziwiać po drodze aż 7 alpejskich czterotysięczników.

Bogata historia narciarska

Ośrodki Grindelwald i Wengen to miejsca, które mogą poszczyć się okazałą historią narciarską – jej ślady widać w zabytkowych budynkach i eksponatach. Wystarczy wspomnieć, że w 1908 r. zbudowano tutaj pierwszą kolej linową w Alpach, która do dzisiaj jest najwyżej prowadzoną trasą w Alpach. Niezwykle przyjazna i ciepła atmosfera wszystkich miejscowości sprawia, że zajmują one szczególne miejsce na mapie polecanych ośrodków narciarskich.