Nad tym szwajcarskim regionem, niczym mityczni strażnicy, dumnie wznoszą się szczyty Eiger, Mönch i Jungfrau. Fani narciarstwa górskiego poczują się tutaj jak w raju - ekstremalne doznania zapewnią im zjazdy ze stromych ścian Eigeru. Berneński Oberland to także doskonałe miejsce dla saneczkarzy – tu właśnie znajduje się najdłuższa trasa saneczkowa w Europie.

Zimowe atrakcje dla rodzin

W cieniu szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau rozciągają się tereny narciarskie z blisko 200 km tras zjazdowych. Wytrawni narciarze bez trudu znajdą tu stoki wymagające sporych umiejętności. A początkujący pewnie poczują się na specjalnie dla nich przygotowanych trasach łatwiejszych. W Alpach Berneńskich równie dobrze jak narciarze będą bawić się ci, którzy wolą inne formy odpoczynku. Chociażby saneczkarstwo. Właśnie tutaj znajduje się najdłuższa w Europie, licząca 15 km, trasa saneczkowa (z Faulhorn do Grindenwald). Dla najmłodszych przygotowano liczne strefy - kinder parki, szosy z wyciągami dla dzieci i specjalne trasy saneczkowe. Dzieci można zostawić także pod opieką instruktorów nauki jazdy na nartach – nauka połączona z zabawą na stoku będzie dla pociech samą przyjemnością.

W stronę Interlaken

Stolicą regionu jest znane w narciarskich kręgach Interlaken. Jak wskazuje sama nazwa położone jest pomiędzy jeziorami – Thun i Brienz. Miasteczko, chociaż niewielkie, szczyci się bogatą bazą gastronomiczną i kojarzy się z „zimowym luksusem". Tutejsze hotele i pensjonaty oferują eleganckie restauracje, butiki, a do tego salony masaży i fitness. Centralne położenie Interlaken umożliwia korzystanie w pełni z dobrodziejstw całego Bereneńskiego Oberlandu. Jest to doskonałe miejsce wypadowe do wypraw w Alpy Berneńskie i przede wszystkim do najpopularniejszych tras zjazdowych ze szczytów „Wielkiej Trójki" - Eiger, Mönch i Jungfrau.

Jungfrau Ski Region

Jungfrau Ski Region

Jungfrau Ski Region tworzą perełki wśród szwajcarskich ośrodków narciarskich, m.in. Grindelwald oraz Wengen. Położone u podnóży szczytów Eiger, Mönch i Jungfrau, z niesłabnąca popularnością przyciągają miłośników narciarstwa i szeroko pojętej turystki górskiej. Trasy o różnym poziomie trudności, przepiękne alpejskie otoczenie i nowoczesna infrastruktura przeplatająca się z tradycyjnymi restauracjami tworzą wyjątkową całość doskonałą na zimowy wypoczynek.

Zobacz więcej

Jungfrau Ski Region

Długości tras narciarskich: