Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Jeśli urlop zimowy planujecie spędzić w kraju, to powinniście wybrać Sudety. Szklarska Poręba, Karpacz czy Świeradów Zdrój to ośrodki, w których doskonale poczują się amatorzy narciarstwa klasycznego, zjazdowego, a zwłaszcza rodziny z dziećmi spędzą tutaj mnóstwo miłych chwil. „Wszędzie dobrze, lecz w domu najlepiej", to słowa które najlepiej uzasadniają wybór tego regionu.

Szklarska Poręba dla wszystkich

W Sudetach swój raj odnajdą miłośnicy sportów zimowych. Warto przede wszystkim odwiedzić Szklarską Porębę, Karpacz i Świeradów Zdrój. Szklarską Porębę tworzą: piękne położenie, alpejski klimat oraz widok górującej nad miastem Szrenicy. Miejsce od lat cieszy się niesłabnącą sympatią narciarzy. Miłośnicy białego szaleństwa korzystają z uroków Szrenicy (o wysokości 1340 m n.p.m.). Do wyboru jest 6 tras zjazdowych, a łączna ich długość wynosi 12 km (najdłuższy zjazd Lolobrygida ma prawie 4,5 km długości). Pozostałe stoki w Szklarskiej Porębie oferują rozrywkę zdecydowanie dla początkujących narciarzy. W sumie turyści mogą korzystać w ośrodku z 20 km nartostrad. Miejscowość ta słynie także z bogatej tradycji narciarstwa klasycznego. Trasy dla biegówek liczą w sumie ok. 100 km, niektóre odcinki posiadają homologację FIS-u i przebiegają przez piękne tereny w Górach Izerskich, zwłaszcza Polany Jakuszyckiej.

Piękny Karpacz

Ośrodek narciarski w Karpaczu również ma wiele do zaoferowania narciarzom i snowboardzistom. Malownicze położenie nad rzeką Łomnicą u stóp najwyższego szczytu Sudetów, czyli Śnieżki (1602 m n.p.m.) działa na turystów jak magnes. Najpopularniejszą stacją narciarską Karpacza jest Kopa usytuowana na bocznym masywie Śnieżki. To największy kompleks narciarski w południowo-zachodniej Polsce. Sporym zainteresowaniem cieszy się także kompleks narciarski Biały Jar. W sumie narciarze mają do swojej dyspozycji blisko 11 km, tras o różnym poziomie trudności - dla początkujących, zawodowców i średniozaawansowanych. Region ten jest doskonały do uprawiania sportów zimowych. Na kilka godzin warto porzucić narty, deskę snowboardową i przesiąść się na łyżwy - w Karpaczu działa Całoroczne Lodowisko Syntetyczne.

Ski&Sun

W Świeradowie Zdroju miłośnicy białego szaleństwa zdecydowanie nie będą narzekać. Warto skorzystać z kolejki gondolowej Ski&Sun, która dostępna jest przez cały rok. Kolejka istniejąca od 2008 roku przemierza trasę o długości 2171 metrów w czasie 8 minut. Do dyspozycji wypoczywających oddano nartostradę o długości 2500 m ze zróżnicowanym poziomem trudności (idealna dla każdego), a przy tym naśnieżana oraz doskonale oświetlona podczas jazdy po zmroku. Nie można nie wspomnieć, że trasa ta należy do czołówki najdłuższych, a przy tym najlepiej oświetlonych polskich nartostrad. Poza stokiem jest coś wyjątkowego dla miłośników białego szaleństwa – snowpark. Do ponad 15 przeszkód, wśród których są małe skocznie i rampy, doprowadza specjalny wyciąg orczykowy.

Karpacz

Karpacz

Ośrodek narciarski w Karpaczu ma wiele do zaoferowania narciarzom i snowboardzistom. Malownicze położenie nad rzeką Łomnicą u stóp najwyższego szczytu Sudetów, czyli Śnieżki (1602 m n.p.m.) działa na turystów jak magnes. Przyciągają także komfortowe hotele i pensjonaty, w których można odpocząć po zimowych szaleństwach.

Zobacz więcej
Świeradów Zdrój

Świeradów Zdrój

W Świeradowie Zdroju miłośnicy białego szaleństwa zdecydowanie nie będą narzekać. Warto skorzystać z kolejki gondolowej Ski&Sun, udać się do snowparku albo spróbować swoich sił w narciarstwie biegowym. Na najmłodszych czekają atrakcje w ogródku narciarskim SunKid. Doskonałe miejsce na zimowe wakacje.

Zobacz więcej
Szklarska Poręba

Szklarska Poręba

Szklarską Porębę tworzą: piękne położenie, alpejski klimat oraz widok górującej nad miastem Szrenicy. Ta wyjątkowa kompozycja sprawia, że to miejsce od lat cieszy się niesłabnącą sympatią narciarzy, którzy korzystają tu z różnych tras zjazdowych i biegowych.

Zobacz więcej

Karpacz

Długości tras narciarskich:

Świeradów Zdrój

Długości tras narciarskich:

Szklarska Poręba

Długości tras narciarskich: