Loading...Loading...

Panama słynie głównie z Kanału Panamskiego – trudno się dziwić, jest to w końcu jedna z najważniejszych dróg morskich na świecie. Jednak ten kraj to coś więcej niż tylko Kanał. Przekonajcie się, jakie atrakcje oferuje ta niesamowita kraina!

World map

Można powiedzieć, że Panama łączy dwa światy na dwa różne sposoby. Z jednej strony dzięki Kanałowi Panamskiemu łączy Atlantyk z Oceanem Spokojnym, z drugiej jest to przecież kraj łączący Amerykę Północną z Ameryką Południową. Nic więc dziwnego, że w tym kraju spotykają się przeróżne światy.
Z tym krajem kojarzą się dwa zupełnie odmienne krajobrazy: Panama City – stolica Panamy – często nazywana jest drugim Manhattanem z powodu licznych wieżowców. W tym samym mieście możemy podziwiać Casco Viejo czyli historyczne centrum z kolonialną zabudową, wyglądające zupełnie tak, jakby zostało wyjęte z innej epoki. Co więcej, cała Panama zanurzona jest w iście tropikalnej przestrzeni. Prawie połowę tego kraju pokrywają lasy – trzeba przyznać, że gęsta roślinność w zestawieniu z drapaczami chmur robi niesamowite wrażenie.
Ze względu na swoją roślinność, Panama to miejsce, w którym znajdują się imponujące parki narodowe, gdzie podziwiać możemy nie tylko nietypowe drzewa czy piękne kwiaty, ale także obserwować egzotyczne zwierzęta. Panamskie parki narodowe to idealne miejsce dla amatorów fotografii.
Panama to również świetny wybór dla wszystkich tych, którzy marzą o nurkowaniu i oglądaniu rafy koralowej z bliska. Mnóstwo kontrastów, piękna natura oraz imponujące budowle stworzone ręką człowieka – to wszystko sprawi, że Wasze wakacje w Panamie będą niezapomnianym przeżyciem! Szczególnie, że miejsce to nazywane jest najszczęśliwszym na świecie.

Przewodnik

Zwiedzanie

Atrakcje

Kuchnia

Warto wiedzieć
 • Przepisy wjazdowe

 • Strefa czasowa

  UTC -5 godz., czas polski -6 godz.
 • Język

  hiszpański
 • Komunikacja

  Na Panamie obowiązuje ruch prawostronny. Transport w Panamie jest na wysokim poziomie. Wygodne, klimatyzowane autokary, chickenbusy (nieco gorszy standard i niższa cena). Co więcej, drogi – w zdecydowanej większości – są w dobrym stanie. Taksówki – bardzo popularny środek transportu; ceny ustala się indywidualnie. Wynajęty samochód lub własny samochód – możemy go prowadzić, tylko posiadając międzynarodowe prawo jazdy oraz polskie prawo jazdy przetłumaczone na j.angielski.
 • Długość lotu

  ok. 13 godzin
 • Przykładowe ceny

  posiłek w taniej restauracji – od 5 USD/osobę, cappuccino – ok. 2-3 USD, piwo w sklepie – ok. 0,75 USD
 • Waluta

  Balboa (PAB), dolar amerykański (USD)