Pakiet Severin Sea Lodge + Severin Jeep Safari 4* (11)

  MBA10949

  Pakiet Severin Sea Lodge + Severin Jeep Safari 4* (11) - informacje

  Atrakcyjny pakiet łączący pobyt w hotelu Severin Sea Lodge (9 nocy) wraz z 3-dniowym safari (2 noce w Severin Safari Camp) pozwalającym na podziwianie afrykańskiej przyrody. To idealny wybór dla osób pragnących połączyć błogi wypoczynek w hotelu z przygodą wakacyjnego safari prawdziwym terenowym jeepem.

  World map
  Zakwaterowanie

  Rezerwacja zawiera pakiet 9 noclegów w hotelu Severin Sea Lodge w pokojach ekonomicznych (DZZ1) (wyżywienie – dwa posiłki) oraz 3-dniowe safari Severin Jeep z 2 noclegami w Severin Safari Camp w luksusowych namiotach (Luxury Safari Tent) (wyżywienie zgodnie z programem) wraz z transferami.

  Urządzony w ciekawym, afrykańskim stylu hotel Severin Sea Lodge, położony jest w gaju palmowym, tuż przy wielokilometrowej, piaszczystej plaży nad Oceanem Indyjskim. Obiekt, urządzony w ciekawym afrykańskim stylu, oferuje wygodne pokoje w okrągłych bungalowach, 2 baseny, bary, restauracje, a nawet pasaż handlowy. Specjalnie dla gości przygotowano program animacyjny, obejmujący m.in. przedstawienia, wieczory tematyczne czy muzykę na żywo.
  Pokoje ekonomiczne DZZ1 mogą różnić się wielkością, lokalizacją lub wyposażeniem od tych znajdujących się w regularnej ofercie danego obiektu.

  Podczas dni safari, należy wykwaterować się z pokoju, bagaż pozostawić w przechowalni w lobby hotelowym, a na safari zabrać tylko miękki bagaż (do 15 kg/os.).

  Severin Safari Camp zlokalizowany jest w pobliżu rzeki Tsavo, na terenie Tsavo West National Park. Wszystkie namioty wyposażone są w bieżącą – ciepłą i zimną wodą, prąd, prysznic, oddzielne WC, komfortowe łóżka z ochronnymi moskitierami, suszarkę do włosów, sejf, a także prywatny taras (wyżywienie zgodnie z programem).

  Plan wycieczki
  • 1. dzień safari - Mombasa – Tsavo West

   Rano zostaniecie odebrani z hotelu i przewiezieni jeepem do Bachuma Gate. Następnie udacie się do Tsavo River Gate, gdzie rozpoczniecie ekscytujące safari. Podczas przejazdu do Severin Safari Camp, będziecie mogli podziwiać rozciągające się wzdłuż drogi łańcuch górski Chyulu Hills oraz rozległe sawanny. Na kempingu zlokalizowanym pośród afrykańskiej dziczy, w pobliżu Tsavo River, czekają na Was komfortowe namioty i przyjazna obsługa. W południe zjecie obiad w restauracji Out of Africa, a później odwiedzicie popularny obszar chroniony Mzima Springs – niewielką oazę pełną palm i akacji. Krystalicznie czyste źródełko, otoczone papirusami, to główne źródło wody dla miasta Mombasa. Cały obszar to raj dla ryb, hipopotamów i krokodyli. Wieczorem czeka Was kolacja a la carte z wyborem świeżych dań i najlepszych afrykańskich win. Specjalnością szefa kuchni jest drób, przygotowywany na gorącym kamieniu albo serwowany w postaci fondue. Po dniu pełnym wrażeń, spędzonym w otoczeniu dzikiej przyrody, będziecie mogli obserwować zwierzęta, relaksując się przy ognisku lub kolacji.

  • 2. dzień safari - Tsavo West

   Drugiego dnia, wczesnym rankiem udacie się na safari wzdłuż źródeł rzeki Tsavo River – siedliska hipopotamów i krokodyli. Po powrocie i śniadaniu, będziecie mieli czas na relaks w Kenbali Spa. Będziecie mogli podziwiać piękną, kenijską scenerię z basenu albo skorzystać z profesjonalnego masażu (wszystkie zabiegi w spa są dodatkowo płatne). Następnie zjecie obiad a la carte, podziwiając fantastyczny widok na rozległą sawannę. Późnym popołudniem czeka na Was główna atrakcja dnia – słynny punkt widokowy Poacher's Lookout, z którego będziecie podziwiali zachód słońca oraz malowniczy widok na porośniętą buszem dolinę El Turesh, popijając wino musujące. Podczas powrotu do Severin Safari Camp weźmiecie udział w nocnym safari. Nocna obserwacja zwierząt w ich naturalnym środowisku, w ciszy i pod rozgwieżdżonym niebem, to niezwykłe doświadczenie, które z pewnością zostanie na długo w Waszej pamięci. Kolacja i nocleg w namiocie w Severin Safari Camp.

  • 3. dzień safari - Tsavo West – Mombasa

   Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Tsavo River Gate. Po drodze czeka na Was zachwycający punkt widokowy Roaring Rocks znajdujący się niedaleko wzgórz Ngulia. Podczas powstania Mau Mau w latach 1952-1955, kryli się tu przedstawiciele plemienia Kikuju, którzy walczyli przeciwko kolonialnej polityce Wielkiej Brytanii. Podczas drogi powrotnej będziecie mieli okazję podziwiać unikalny krajobraz i faunę Kenii. Z Tsavo West National Park udacie się do Bachuma Gate i dalej do Mombasy. Przyjazd do hotelu w godzinach popołudniowych (po drodze przerwa na obiad w Sagala Lodge – w cenie).

  World map
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Zima 2018/2019. Wylot do Kenii we wtorek: 1.01.2019, 22.01.2019, 12.02.2019, 5.03.2019 r. Rozpoczęcie safari w środę lub sobotę po przylocie (w zależności od czynników zewnętrznych).
  • Poznaj zalety wycieczki

   Pobyt w hotelu Severin Sea Lodge (9 nocy)Wizyta w Tsavo West National Park, okolice Tsavo River, Mzima SpringsTransfery i wstępy do rezerwatów w ceniePrzelot Warszawa-Mombasa-Warszawa w cenie
  • Hotel

   Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
  • Uwagi

   Program i kolejność wycieczek może ulec zmianie.Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w jeepach prosimy o zabranie na safari miękkiego bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. (Podczas dni safari, należy się wykwaterować z pokoju, bagaż pozostawić w lobby hotelowym w przechowalni, a na safari zabrać tylko miękki bagaż).W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
  • Wycieczki

   Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
   Poznaj ofertę
  • Minimalna liczba uczestników

   min. 2 uczestników

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • 9 noclegów w hotelu Severin Sea Lodge (śniadanie i kolacja)
  • 2 noclegi w Severin Safari Camp podczas safari (1 dzień: obiad i kolacja, 2 dzień: śniadanie, obiad i kolacja, 3 dzień: śniadanie i obiad)
  • Przejazd jeepem z anglojęzycznym kierowcą/przewodnikiem oraz program safari zgodnie z opisem
  • Transfery i wstępy do rezerwatów
  • Kawa/herbata po południu
  • Niewliczone w cenę
  • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $)
  • Wydatki osobiste podczas safari
  • Napoje i posiłki nie wymienione w programie
  • Wiza do Kenii (ok. 50 $)
  • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 USD/os.
  Ważne informacje
  • Waluta

   szyling kenijski (KES)
  • Wiza

   Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
  • Długość lotu

   ok. 11 godz.
  • Strefa czasowa

   czas polski + 2 godz. (zimą)
  • Komunikacja

   w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
  • Przepisy wjazdowe

  • Język

   angielski, suahili
  • Przykładowe ceny

   Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
  • Warunki podróży

  Kenia - przewodnik

  Określ poszczególne parametry aby wyświetlić ofertę