Pakiet Neptune Palm + Mara Rianta Luxury Camp Safari

  MBA24998

  Pakiet Neptune Palm + Mara Rianta Luxury Camp Safari - informacje

  "Neptune Palm + Mara Rianta Luxury Camp Safari" to atrakcyjny pakiet łączący 5-dniowy pobyt w jednym z najlepszych hoteli sieci Neptune – Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa (5 noclegów) wraz z 3-dniowym safari po rezerwacie Mara North Conservancy (2 noclegi w Neptune Mara Rianta Luxury Camp). To doskonała propozycja dla tych, którzy pragną połączyć błogi wypoczynek na białej, piaszczystej plaży Diani Beach wraz z niesamowitą przygodą wakacyjnego safari.

  World map
  Zakwaterowanie

  Rezerwacja zawiera pakiet 5 noclegów w hotelu Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa w pokojach 2-osobowych z widokiem na ogród DZG1 (wyżywienie all inclusive) oraz 2-dniowe safari po rezerwacie Mara North Conservancy z noclegiem w Neptune Mara Rianta Luxury Camp (wyżywienie all inclusive) wraz z transferami. Sieć Neptune oferuje kilka kompleksów hotelowych zlokalizowanych w pięknych tropikalnych ogrodach przy piaszczystej plaży. Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa jest najbardziej ekskluzywny spośród nich – w lokalnej skali uzyskał ocenę 4,5 gwiazdki. Poza bogatym zapleczem spa i ofertą all inclusive obiekt wyróżnia się przede wszystkim wyższym standardem pokojów.

  Podczas dni safari, wykwaterowanie z hotelu Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa na 2 noce (bagaż główny można pozostawić w lobby hotelowym). Neptune Mara Rianta to idealna baza wypadowa do niezapomnianej przygody safari. Obiekt położony jest pośród rodzimych plantacji i drzew, w sercu obszaru chronionego Mara North Conservancy, na północ od Rezerwatu Narodowego Masai Mara. Wokół zabudowań obozu wije się łagodnie płynąca rzeka Mara, której wody wypełnione są licznymi grupami hipopotamów. Neptune Mara Rianta Luxury Camp to kompleks 20 luksusowych namiotów zbudowanych na drewnianych platformach. Obiekt posiada prywatny taras widokowy, z którego można obserwować hipopotamy i inne dzikie zwierzęta. Każdy pokój wyposażony jest w łóżko typu king-size lub 2 łóżka pojedyncze, łazienkę z ciepłą wodą podgrzewaną energią słoneczną i zimną bieżącą wodą, prysznicem i WC. W namiotach dostępna jest również komfortowa część wypoczynkowa z fotelami, biurkiem i sejfem. Do dyspozycji gości są także restauracja, bar, basen, strefa spa, Wi-Fi (za opłatą) oraz pralnia.

  Po powrocie z safari kontynuacja pobytu w hotelu Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa.

  Plan wycieczki
  • 1. dzień - Przyjazd do hotelu

   Wycieczka rozpoczyna się przejazdem z międzynarodowego lotniska w Mombasie do Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa (czas transferu ok. 120 min). Wypoczynek w hotelu przy białej, piaszczystej plaży Diani Beach nad Oceanem Indyjskim.

  • 2. dzień - Wypoczynek w hotelu

   Wypoczynek w hotelu Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa.

  • 3. dzień - Hotel – lotnisko Ukunda – Neptune Mara Rianta – Mara North Conservancy

   Trzeciego dnia zaczyna się prawdziwa afrykańska przygoda! Po śniadaniu czas na wymeldowanie z hotelu oraz transfer do lotniska Ukunda. Po 2,5-godzinnym locie dotrzecie do rezerwatu Mara North Conservancy, po czym przejedziecie do luksusowego kompleksu namiotów Neptune Mara Rianta Luxury Camp (czas transferu ok. 30 min). Po zakwaterowaniu i popołudniowej przekąsce, czas wolny na korzystanie z udogodnień obiektu, z którego roztacza się piękny widok na pełną hipopotamów rzeka Mara. Osobisty kamerdyner odpowiada na wszystkie pytania gości przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Późnym popołudniem wyjazd na safari po fascynującym rezerwacie Mara North Conservancy. Po powrocie do obozu Maasai odprowadzi gości do restauracji na kolację, a następnie z powrotem do namiotu na nocleg.

  • 4. dzień - Mara North Conservancy

   Po filiżance kawy wyjazd na poranne safari po rezerwacie Mara North Conservancy. Doświadczeni przewodnicy znają teren jak nikt inny i robią wszystko, co w ich mocy, aby wyśledzić różne gatunki zwierząt. W godzinach porannych i późnym popołudniem zwierzęta są najbardziej aktywne, a warunki do fotografowania są najbardziej sprzyjające. Po powrocie do Mara North Conservancy czeka pyszne śniadanie, a następnie czas wolny. Późnym popołudniem wyruszycie na kolejne safari po Mara North Conservancy, gdzie będziecie podziwiać fascynującą afrykańską fauną i florę aż do zachodu słońca. Wieczorem można podzielić się wrażeniami z tego ekscytującego dnia podczas kolacji lub popijając ulubionego drinka w barze (nocleg w Neptune Mara Rianta Luxury Camp).

  • 5. dzień - Mara North Conservancy – lotnisko Ukunda – Hotel

   Wczesnym rankiem wyruszycie na ostatnie safari po pięknym obszarze chronionym Mara North Conservancy. Doświadczony przewodnik przeprowadzi grupę przez zachwycający afrykański busz. Po śniadaniu w Neptune Mara Rianta Luxury Camp i wykwaterowaniu, przejazd do pasa startowego Mara North. Po 2,5-godzinnym locie wylądujecie na lotnisku w Ukundzie, skąd udacie się do Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa (nocleg w hotelu Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa).

  • 6.-7. dzień - Wypoczynek w hotelu

   Kontynuacja wypoczynku w hotelu Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa (all inclusive).

  • 8. dzień - Powrót do Polski

   Transfer na lotnisko w Mombasie, powrót do Polski.

  World map
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Zima 2018/2019: poniedziałek 12.11.2018, 19.11.2018, 26.11.2018, 3.12.2018, 10.12.2018, 17.12.2018, 24.12.2018, 31.12.2018, 7.01.2019, 14.01.2019, 21.01.2019, 28.01.2019, 4.02.2019, 11.02.2019, 18.02.2019, 25.02.2019, 4.03.2019, 11.03.2019, 18.03.2019, 25.03.2019, 1.04.2019, 8.04.2019, 15.04.2019, 22.04.2019, 29.04.2019
  • Poznaj zalety wycieczki

   Pobyt w hotelu Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa (5 nocy)Wizyta w rezerwacie Mara North ConservancyTransfery i wstępy do rezerwatów w ceniePrzelot do/z Polski w cenie
  • Hotel

   Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
  • Uwagi

   Program i kolejność wycieczek mogą ulec zmianie.Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mikrobusie prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. Zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych.W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
  • Wycieczki

   Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
   Poznaj ofertę
  • Minimalna liczba uczestników

   2 os.

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • Posiłki zgodnie z programem (all inclusive)
  • 2 noclegi w Neptune Mara Rianta Luxury Camp (all inclusive)
  • 5 noclegów w hotelu Neptune Palm Beach Boutique Resort & Spa (all inclusive)
  • Przeloty do rezerwatu Masai Mara
  • Transfery
  • Niewliczone w cenę
  • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $)
  • Wydatki osobiste podczas safari
  • Wiza do Kenii ok. 50 $
  • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 $/os.
  Ważne informacje
  • Waluta

   szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
  • Wiza

   Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
  • Długość lotu

   ok. 11 godz.
  • Strefa czasowa

   czas polski + 2 godz. (zimą)
  • Komunikacja

   w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
  • Przepisy wjazdowe

  • Język

   angielski, suahili
  • Przykładowe ceny

   Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
  • Warunki podróży

  Kenia - przewodnik
  Sprawdzanie ceny