Pakiet Baobab Beach Resort + Safari Taita Hills 4* 7

  MBA10951

  2 osoby właśnie oglądają tę ofertę

  Sprawdzanie ceny

  Pakiet Baobab Beach Resort + Safari Taita Hills 4* 7 - informacje

  Atrakcyjny pakiet łączący 7-dniowy pobyt w luksusowym hotelu Baobab Beach Resort & Spa (6 nocy) wraz z 2-dniowym safari (1 noc na safari) pozwalającym na podziwianie afrykańskiej przyrody. To idealny wybór dla osób pragnących połączyć błogi wypoczynek z przygodą wakacyjnego safari.

  World map
  Zakwaterowanie

  Rezerwacja zawiera pakiet 6 noclegów w Baobab Beach Resort & Spa w pokojach standardowych (DZX1) lub superior (DZX2) (wyżywienie all inclusive) oraz 2-dniowe safari Taita Hills z noclegiem Sarova Salt Lick Lodge (wyżywienie zgodnie z programem) wraz z transferami. Safari rozpoczyna się w poniedziałek po przylocie. Obiekt położony jest przy 10-kilometrowej plaży Diani Beach. Pokoje urządzono tak, by zapewnić odpoczynek na najwyższym poziomie. Hotel podzielony jest na 3 skrzydła: Baobab, Maridadi i Kole Kole. Goście każdej z części mogą korzystać z infrastruktury pozostałych.

  Podczas dni safari, wykwaterowanie z hotelu Baobab Beach Resort na 1 noc (bagaż główny można pozostawić w lobby hotelowym). Podczas safari nocleg w luksusowym kompleksie Sarova Salt Lick Lodge, zlokalizowanym w samym sercu rezerwatu Taita Hills. Do dyspozycji gości oddano przestronne pokoje z fascynującym widokiem na dziką, afrykańską przyrodę. Wszystkie pokoje standardowe wyposażone są w elektryczność, moskitierę oraz wentylator sufitowy.

  Po powrocie z safari kontynuacja pobytu w hotelu Baobab Beach Resort & Spa.

  Plan wycieczki
  • 1. dzień safari - Baobab Beach Resort - Taita Hills - Sarova Salt Lick Lodge

   Odbiór z hotelu Baobab Beach Resort & Spa po wczesnym śniadaniu oraz przejazd w kierunku północnym, wzdłuż głównej drogi do Nairobi. Trasa prowadzi w górę, na wyżyny Tsavo, w kierunku Ngutuni Wildlife Sanctuary. Następnie czeka Was safari po rezerwacie oraz lunch w Ngutuni Lodge. Po południu skierujecie się w stronę rezerwatu Taita Hills, gdzie wyruszycie na wyprawę połączoną z obserwacją dzikich zwierząt - rezerwat stanowi środowisko naturalne dla niemal 50 różnych gatunków afrykańskiej fauny. Po powrocie do ośrodka czeka na wszystkich kolacja i nocleg w Sarova Salt Lick Lodge.

  • 2. dzień safari - Sarova Salt Lick Lodge - Taita Hills - Baobab Beach Resort

   Kolejny dzień rozpoczniecie drugą wycieczką obserwacyjną dzikich zwierząt w Taita Hills. Po śniadaniu wyruszycie na kolejną wyprawę po rezerwacie. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć lwy, zebry, gepardy, słonie, a także wiele gatunków ptaków. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparat lub kamerę, by uwiecznić to wyjątkowe bogactwo Kenii. Po powrocie do lodge'u czeka Was obiad w Taita Hills Lodge, po którym udacie się w drogę powrotną do Mombasy.

  World map
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Zima 2018/2019. Wylot do Kenii w sobotę: 27.10.2018, 3.11.2018, 10.11.2018, 17.11.2018, 24.11.2018, 1.12.2018, 8.12.2018, 15.12.2018, 22.12.2018, 29.12.2018, 5.01.2019, 12.01.2019, 19.01.2019, 26.01.2019, 2.02.2019, 9.02.2019, 16.02.2019, 23.02.2019, 2.03.2019, 9.03.2019, 16.03.2019, 23.03.2019, 30.03.2019 r. Rozpoczęcie safari w poniedziałek po przylocie.
  • Uwagi

   Program i kolejność wycieczek mogą ulec zmianie.Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mikrobusie prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. Zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych.W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
  • Wycieczki

   Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
   Poznaj ofertę
  • Minimalna liczba uczestników

   Min. 2 uczestników
  • Poznaj zalety wycieczki

   Pobyt w popularnym hotelu Baobab (6 nocy)Wizyta w rezerwacie Taita HillsTransfery i wstępy do rezerwatów w ceniePrzelot Warszawa-Mombasa-Warszawa w cenie
  • Hotel

   Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • Anglojęzyczny kierowca-pilot
  • Przejazd mikrobusem (bez klimatyzacji), max. 7 miejsc (gwarantowane miejsce przy oknie)
  • Posiłki i noclegi zgodnie z programem
  • Transfery i wstępy do rezerwatów
  • 1/2 l butelka wody mineralnej na osobę na dzień podczas game-drive
  • Niewliczone w cenę
  • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $)
  • Wydatki osobiste podczas safari
  • Wiza do Kenii ok. 50 $
  • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 $/os.
  Ważne informacje
  • Waluta

   szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
  • Wiza

   Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
  • Długość lotu

   ok. 11 godz.
  • Strefa czasowa

   czas polski + 2 godz. (zimą)
  • Komunikacja

   w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
  • Przepisy wjazdowe

  • Język

   angielski, suahili
  • Przykładowe ceny

   Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
  • Warunki podróży

  Kenia - przewodnik
  Sprawdzanie ceny