Pakiet Baobab Beach Resort + SAFARI Taita Hills 4* 10/11

  MBA10934

  Pakiet Baobab Beach Resort + SAFARI Taita Hills 4* 10/11 - informacje

  Ten atrakcyjny pakiet to połączenie 10-dniowego pobytu w luksusowym hotelu Baobab Beach Resort & Spa (9 noclegów) wraz z 2-dniowym safari (1 nocleg na safari) pozwalające na podziwianie afrykańskiej przyrody. To idealny wybór dla osób pragnących połączyć błogi wypoczynek na najpiękniejszej kenijskiej plaży z przygodą wakacyjnego safari.

  World map
  Zakwaterowanie

  Rezerwacja zawiera pakiet 9 noclegów w Baobab Beach Resort & Spa w pokojach standardowych (DZG1, DZM1 lub DZX3) (wyżywienie all inclusive) oraz 2-dniowe safari Taita Hills z noclegiem Sarova Salt Lick Lodge (wyżywienie zgodnie z programem) wraz z transferami. Hotel położony jest przy pięknej, 10-kilometrowej plaży Diani Beach. Pokoje urządzono tak, by zapewnić odpoczynek na najwyższym poziomie. Hotel podzielony jest na 3 skrzydła: Baobab, Maridadi i Kole Kole. Goście każdej z części mogą korzystać z infrastruktury pozostałych.

  Podczas dni safari, wykwaterowanie z hotelu Baobab Beach Resort na 1 noc (bagaż główny można pozostawić w lobby hotelowym). Podczas safari nocleg w luksusowym kompleksie Sarova Salt Lick Lodge, zlokalizowanym w samym sercu rezerwatu Taita Hills. Do dyspozycji gości oddano pokoje urządzone w lokalnym stylu, z niesamowitym widokiem na dziką, afrykańską przyrodę. Wszystkie pokoje standardowe wyposażone są w elektryczność, moskitierę oraz wentylator sufitowy. Z restauracji i baru roztacza się fascynujący widok na wodopój, gdzie stale gromadzą się mieszkańcy parku. Przy odrobinie szczęścia, po przejściu podziemnym tunelem, można stanąć oko w oko z afrykańskim słoniem!

  Po powrocie z safari kontynuacja pobytu w hotelu Baobab Beach Resort & Spa.

  Plan wycieczki
  • 5.-10. dzień - Pobyt w hotelu

   Kontynuacja pobytu w hotelu Baobab Beach Resort & Spa.

  • 11. dzień - Wylot do Polski

   Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Mombasie. Powrót do Polski.

  • 1. dzień - Przylot do Kenii

   Przylot do Kenii, następnie transfer do hotelu Baobab Beach Resort & Spa.

  • 2. dzień - Pobyt w hotelu

   Baobab Beach Resort & Spa to bez wątpienia jeden z najlepiej ocenianych hoteli all inclusive w Kenii pod względem serwisu i fenomenalnej lokalizacji. Ten klimatyczny, 4-gwiazdkowy obiekt położony jest tuż przy plaży Diani Beach. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Baseny, zaplecze sportowe, restauracje ze smaczną kuchnią, zaciszny ogród i bogaty wybór zabiegów spa to tylko część atrakcji. W hotelu pomyślano również o najmłodszych urlopowiczach. Na dzieci w wieku 3-8 lat czeka moc atrakcji w miniklubie. Pobyt w Baobab Beach Resort & Spa to przepis na udane, afrykańskie wakacje i świetną zabawę.

  • 3. dzień - Baobab Beach Resort - Taita Hills - Sarova Salt Lick Lodge

   Odbiór z hotelu Baobab Beach Resort & Spa po wczesnym śniadaniu oraz przejazd w kierunku północnym, wzdłuż głównej drogi do Nairobi. Trasa prowadzi w górę, na wyżyny Tsavo, w kierunku Ngutuni Wildlife Sanctuary. Właśnie tam odbywa się pierwsze safari, po którym na uczestników czeka pyszny lunch w Ngutuni Lodge (napoje płatne dodatkowo), zlokalizowanym tuż przy wodopoju. Po południu skierujecie się w stronę wspaniałego rezerwatu Taita Hills, gdzie wyruszycie na kolejną wyprawę połączoną z obserwacją dzikich zwierząt – rezerwat stanowi środowisko naturalne dla niemal 50 różnych gatunków afrykańskiej fauny. Po powrocie na gości czeka kolacja i nocleg w słynnym Sarova Salt Lick Lodge.

  • 4. dzień - Sarova Salt Lick Lodge - Taita Hills - Baobab Beach Resort

   Kolejny dzień rozpoczniecie drugą wycieczką obserwacyjną dzikich zwierząt w Taita Hills. Po śniadaniu wyruszycie na kolejną wyprawę po rezerwacie. Można tu zobaczyć lwy, zebry, gepardy, słonie, a także wiele gatunków ptaków. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparat lub kamerę, by uwiecznić to wyjątkowe bogactwo Kenii. Po powrocie czeka Was obiad w Taita Hills Lodge, po którym udacie się w drogę powrotną do hotelu Baobab Beach Resort.

  World map
  • Uwagi

   Program i kolejność wycieczek mogą ulec zmianie.Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mikrobusie prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. Zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych (max. 65 x 46 cm).W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
  • Wycieczki

   Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
   Poznaj ofertę
   Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
  • Poznaj zalety wycieczki

   Pobyt w popularnym hotelu Baobab (9 noclegów)Wizyta w rezerwacie Taita HillsTransfery i wstępy do rezerwatów w ceniePrzelot Warszawa-Mombasa-Warszawa w cenie
  • Minimalna liczba uczestników

   Min. 2 uczestników
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Zima 2019/2020 29.12.2019-08.01.2020, 19.01-29.01.2020, 09.02-19.02.2020, 01.03-11.03.2020

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • Anglojęzyczny kierowca-pilot
  • Przejazd mikrobusem (bez klimatyzacji), max. 7 miejsc (gwarantowane miejsce przy oknie)
  • Posiłki i noclegi zgodnie z programem
  • Transfery i wstępy do rezerwatów
  • 1/2 l butelka wody mineralnej na osobę na dzień podczas safari
  • Niewliczone w cenę
  • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $/os.)
  • Wydatki osobiste podczas safari
  • Wiza do Kenii (ok. 50 $/os.)
  • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 $/os.
  Ważne informacje
  • Waluta

   szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
  • Wiza

   Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
  • Długość lotu

   ok. 08h10'
  • Strefa czasowa

   czas polski + 2 godz. (zimą)
  • Komunikacja

   w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
  • Przepisy wjazdowe

  • Język

   angielski, suahili
  • Przykładowe ceny

   Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
  • Warunki podróży

  Kenia - przewodnik

  Określ poszczególne parametry aby wyświetlić ofertę