Pakiet Amani Tiwi Beach Resort + SAFARI Taita Hills 4*

  MBA10941

  Pakiet Amani Tiwi Beach Resort + SAFARI Taita Hills 4* - informacje

  Atrakcyjny pakiet łączący 6-dniowy pobyt w klimatycznym hotelu Amani Tiwi Beach (6 noclegów) wraz z 2-dniowym safari (1 nocleg) pozwalającym na podziwianie afrykańskiej przyrody. Idealny wybór dla osób pragnących połączyć błogi wypoczynek z przygodą wakacyjnego safari.

  World map
  Zakwaterowanie

  Rezerwacja zawiera pakiet 6 noclegów w Amani Tiwi Beach w pokojach standardowych Amani Room (wyżywienie all inclusive) oraz 2-dniowe safari Taita Hills (wyżywienie zgodnie z programem) wraz z transferami. Safari rozpoczyna się w środę.

  Obiekt położony jest na południowym wybrzeżu przy drobnopiaszczystej plaży Tiwi Beach. Wzdłuż całego hotelu ciągnie się rozległy basen, a smaczna kuchnia zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia.

  Pokoje urządzono tak, by zapewnić odpoczynek na najwyższym poziomie. Są one wyposażone w balkon oraz łazienkę (wanna lub prysznic i WC). Do dyspozycji gości są również: suszarka do włosów, klimatyzacja, TV sat., telefon, sejf, minilodówka, czajnik elektryczny oraz kącik wypoczynkowy z sofą.

  Podczas safari 1 nocleg w luksusowym kompleksie Saltlick Lodge, zlokalizowanym w samym sercu rezerwatu Taita Hills. Do dyspozycji gości oddano przestronne pokoje z fascynującym widokiem na dziką, afrykańską przyrodę.

  Po powrocie z safari kontynuacja pobytu w hotelu Amani Tiwi Beach.

  Plan wycieczki
  • 1. dzień safari - Amani Tiwi Beach Resort - Taita Hills - Saltlick Lodge

   Odbiór z hotelu Amani Tiwi Beach po wczesnym śniadaniu oraz przejazd w kierunku północnym, wzdłuż głównej drogi do Nairobi. Trasa prowadzi w górę, na wyżyny Tsavo, w kierunku Ngutuni Wildlife Sanctuary. Następnie czeka Was safari po rezerwacie oraz lunch w Ngutuni Lodge. Po południu skierujecie się w stronę rezerwatu Taita Hills, gdzie wyruszycie na wyprawę połączoną z obserwacją dzikich zwierząt – rezerwat stanowi środowisko naturalne dla niemal 50 różnych gatunków afrykańskiej fauny. Po powrocie na gości czeka kolacja i nocleg w Saltlick Lodge.

  • 2. dzień safari - Saltlick Lodge - Taita Hills - Amani Tiwi Beach

   Kolejny dzień rozpoczniecie drugą wycieczką obserwacyjną dzikich zwierząt w Taita Hills. Po śniadaniu wyruszycie na kolejną wyprawę po rezerwacie. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć lwy, zebry, gepardy, słonie, a także wiele gatunków ptaków. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparat lub kamerę, by uwiecznić to wyjątkowe bogactwo Kenii. Po powrocie czeka Was obiad w Taita Hills Lodge, po którym udacie się w drogę powrotną do hotelu Amani Tiwi Beach.

  World map
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Zima 2018/2019: Przylot do Kenii w poniedziałek od 12.11.2018 do 25.03.2019. Wyjazd na safari w środę po przylocie
  • Uwagi

   Program i kolejność wycieczek może ulec zmianie.Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mikrobusie prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. Zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych (maksymalne wymiary: 65x46 cm).W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
  • Wycieczki

   Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
   Poznaj ofertę
  • Minimalna liczba uczestników

   Min. 2 uczestników
  • Hotel

   Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
  • Poznaj zalety wycieczki

   Pobyt w popularnym hotelu Amani Tiwi Beach 4* (wyżywienie all inclusive) oraz 1 nocleg w Saltlick Lodge (wyżywienie zgodnie z programem)Wizyta w rezerwacie Taita HillsTransfery i wstępy do rezerwatów w ceniePrzelot Warszawa-Mombasa-Warszawa w cenie

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • Anglojęzyczny kierowca-pilot
  • Przejazd mikrobusem (bez klimatyzacji), max. 7 miejsc (gwarantowane miejsce przy oknie)
  • Posiłki i noclegi zgodnie z programem
  • 1/2 l butelka wody mineralnej na osobę na dzień podczas game-drive
  • Niewliczone w cenę
  • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $)
  • Wydatki osobiste podczas safari, napoje i posiłki nie wymienione w programie
  • Wiza do Kenii ok. 50 $
  • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 $/os.
  Ważne informacje
  • Waluta

   szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
  • Wiza

   Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
  • Długość lotu

   ok. 11 godz.
  • Strefa czasowa

   czas polski + 2 godz. (zimą)
  • Komunikacja

   w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
  • Przepisy wjazdowe

  • Język

   angielski, suahili
  • Przykładowe ceny

   Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
  • Warunki podróży

  Kenia - przewodnik

  Określ poszczególne parametry aby wyświetlić ofertę