Pakiet Amani Tiwi Beach Resort + SAFARI Taita Hills 4* - informacje

Atrakcyjny pakiet łączący 7-dniowy pobyt w klimatycznym hotelu Amani Tiwi Beach Resort (6 noclegów) wraz z 2-dniowym safari (1 nocleg) pozwalającym na podziwianie afrykańskiej przyrody. Idealny wybór dla osób pragnących połączyć błogi wypoczynek z przygodą wakacyjnego safari.

Zakwaterowanie

Rezerwacja zawiera pakiet 6 noclegów w Amani Tiwi Beach w pokojach standardowych Amani Room (wyżywienie all inclusive) oraz 2-dniowe safari Taita Hills (wyżywienie zgodnie z programem) wraz z transferami. Safari rozpoczyna się trzeciego dnia pobytu w hotelu (w piątek).

Obiekt położony jest na południowym wybrzeżu przy drobnopiaszczystej plaży Tiwi Beach. Wzdłuż całego hotelu ciągnie się rozległy basen, a smaczna kuchnia zachwyci nawet najbardziej wymagające podniebienia.

Pokoje urządzono tak, by zapewnić odpoczynek na najwyższym poziomie. Pokoje maja ok. 35 m2, posiadają balkon, podwójne łóżko o wymiarach queen-size oraz 1 łóżko pojedyncze, łazienkę (wanna lub prysznic oraz WC). Do dyspozycji gości są również: suszarka do włosów, klimatyzacja, wentylator sufitowy, telewizor LCD z TV sat., telefon, sejf (w cenie), minilodówka, zestaw do przygotowywania kawy i herbaty oraz kącik wypoczynkowy z sofą.

Podczas safari 1 nocleg w luksusowym kompleksie Sarova Salt Lick Lodge, zlokalizowanym w samym sercu rezerwatu Taita Hills. Do dyspozycji gości oddano przestronne pokoje z fascynującym widokiem na dziką, afrykańską przyrodę. Wszystkie pokoje standardowe wyposażone są w elektryczność, moskitierę oraz wentylator sufitowy.

Po powrocie z safari kontynuacja pobytu w hotelu Amani Tiwi Beach.

Plan wycieczki
 • 1. dzień safari - Amani Tiwi Beach Resort - Taita Hills - Sarova Salt Lick Lodge

  Odbiór z hotelu Amani Tiwi Beach Resort po wczesnym śniadaniu oraz przejazd w kierunku północnym, wzdłuż głównej drogi do Nairobi. Trasa prowadzi w górę, na wyżyny Tsavo. W pobliżu granicy Tsavo West kierujecie się w stronę rezerwatu Taita Hills, na obrzeżach którego znajduje się odnowiony lodge - tam czeka już na Was lunch w formie pikniku. Po południu rozpoczyna się pierwsza wyprawa połączona z obserwacją dzikich zwierząt w Taita Hills - rezerwacie stanowiącym naturalne środowisko dla niemal 50 różnych gatunków zwierząt. Po powrocie czeka Was kolacja i nocleg w Sarova Salt Lick Lodge.

 • 2. dzień safari - Sarova Salt Lick Lodge - Taita Hills - Amani Tiwi Beach Resort

  Kolejny dzień rozpoczniecie śniadaniem, po którym odbywa się druga wycieczka obserwacyjna dzikich zwierząt w Taita Hills. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć lwy, zebry, gepardy, słonie, a także wiele gatunków ptaków. Koniecznie zabierzcie ze sobą aparat lub kamerę, by uwiecznić to wyjątkowe bogactwo Kenii. Po powrocie do lodge'u czeka Was obiad, po którym udacie się w drogę powrotną do Mombasy a następnie kontynuacja pobytu w hotelu Amani Tiwi Beach Resort 4* i korzystanie z oferty all inclusive.

 • Hotel

  Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
 • Terminy rozpoczęcia wycieczki

  Lato 2017: Wylot do Kenii w środę od 07.06.17 do 08.11.17. Wyjazd na safari w piątek po przylocie - ceny od 4900 zł
 • Poznaj zalety wycieczki

  Pobyt w popularnym hotelu Amani Tiwi Beach Resort 4* (wyżywienie all inclusive) oraz 1 nocleg w Lodgy (wyżywienie zgodnie z programem)Wizyta w rezerwacie Taita HillsTransfery i wstępy do rezerwatów w ceniePrzelot Warszawa-Mombasa-Warszawa w cenie
 • Uwagi

  Program i kolejność wycieczek może ulec zmianie.Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w mikrobusie prosimy o zabranie bagażu ważącego nie więcej niż 15 kg. Zaleca się zabranie tylko miękkich toreb podróżnych.Podczas dni safari, należy wykwaterować się z pokoju. Bagaż główny pozostawić w recepcji hotelowej, a na safari zabrać tylko miękki bagaż do ok. 15 kg/os.W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
 • Wycieczki

  Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
  Poznaj ofertę
 • Minimalna liczba uczestników

  Min. 2 uczestników

Świadczenia

  Wliczone w cenę
 • Anglojęzyczny kierowca-pilot
 • Przejazd mikrobusem (bez klimatyzacji), max. 8 miejsc
 • Posiłki i noclegi zgodnie z programem
 • 1/2 l butelka wody mineralnej na osobę na dzień podczas game-drive
 • Niewliczone w cenę
 • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $)
 • Wydatki osobiste podczas safari, napoje i posiłki nie wymienione w programie
 • Wiza do Kenii ok. 50 $
Ważne informacje
 • Waluta

  szyling kenijski (KES)
 • Wiza

  Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
 • Długość lotu

  ok. 11 godz.
 • Strefa czasowa

  czas polski + 2 godz. (zimą)
 • Komunikacja

  w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
 • Przepisy wjazdowe

 • Język

  angielski, suahili
 • Przykładowe ceny

  Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
 • Warunki podróży

Kenia - przewodnik

Oferta dla tego hotelu nie jest dostępna.