Leopard Beach Resort & Spa + Voi Wildlife Lodge

Leopard Beach Resort & Spa + Voi Wildlife Lodge - informacje

Wycieczka Leopard Beach Resort & Spa + Voi Wildlife Lodge to wyjątkowe połączenie wypoczynku na wspaniałym kenijskim wybrzeżu z podziwianiem uroków afrykańskiej sawanny. Spacer po białej plaży Diani Beach, relaks przy basenie czy kolacja z widokiem na stado słoni przy wodopoju – to tylko niektóre z atrakcji dostępnych podczas tego wyjazdu. To doskonała propozycja na wymarzony urlop w cieniu największego kenijskiego parku narodowego.

Zakwaterowanie

Wycieczka obejmuje 5 noclegów w hotelu Leopard Beach Resort & Spa (5*) oraz 2 noclegi w Voi Wildlife Lodge (4*).

Leopard Beach Resort & Spa to hotel położony tuż przy słynnej plaży Diani Beach, na skale koralowej, z cudownym widokiem na Ocean Indyjski. Goście mogą korzystać z basenów oraz pobliskiego pola golfowego. Prawdziwą przyjemność stanowi pobyt w strefie spa Uzuri Spa & Fitness Forest zlokalizowanej w zacisznym miejscu, wśród zieleni. Dla fanów m.in. windsurfingu przygotowano bogatą ofertę w przyhotelowym centrum sportów wodnych. Przewidziano też ciekawy program animacyjno-sportowy (m.in. siatkówka plażowa, przedstawienia i muzyka na żywo).

Voi Wildlife Lodge znajduje się na granicy Parku Narodowego Tsavo East. Obiekt położony jest tuż przy wodopoju, z którego codziennie korzysta wielu przedstawicieli kenijskiej fauny. Można tutaj zobaczyć m.in. słonie, zebry, gnu, antylopy, guźce czy bizony – przy wodopoju wybudowano specjalny podest, z którego goście mogą podziwiać zwierzęta z odległości zaledwie 10 m. Hotel dysponuje 88 pokojami wyposażonymi w łazienki.

Wyżywienie

Godziny serwowania posiłków w hotelu mogą nieznacznie różnić się od godzin podanych w ofercie.

Plan wycieczki
 • 1. dzień - Przylot do Kenii

  Przylot do Kenii, następnie transfer do hotelu Leopard Beach Resort & Spa.

 • 2. dzień - Leopard Beach Resort

  Leopard Beach Resort & Spa to hotel położony tuż przy rajskiej plaży Diani Beach, na skale koralowej, z cudownym widokiem na Ocean Indyjski. Goście mogą korzystać z kompleksu 4 basenów (jeden tylko dla dorosłych), siłowni (za opłatą) oraz zróżnicowanej oferty gastronomicznej 6 restauracji (za opłatą). Prawdziwą przyjemność stanowi pobyt w strefie spa Uzuri Spa & Fitness Forest (za opłatą) zlokalizowanej w zacisznym miejscu, wśród zieleni. Dla fanów m.in. windsurfingu przygotowano bogatą ofertę w przyhotelowym centrum sportów wodnych. Przewidziano też ciekawy program animacyjno-sportowy (m.in. siatkówka plażowa, przedstawienia i muzyka na żywo).

 • 3. dzień - Leopard Beach Resort – Voi Wildlife Lodge

  O godzinie 6:00 wyjedziecie z hotelu Leopard Beach Resort w kierunku Mombasy (90 min), skąd udacie się w dwugodzinną, komfortową podróż pociągiem do Voi. Po przyjeździe czeka na Was obiad w formie bufetu w Voi Wildlife Lodge. Po południu czas wolny na podziwianie fascynującej afrykańskiej sawanny oraz rozkoszowanie się kenijskim słońcem na leżaku przy basenie. Kolacja i nocleg w Voi Wildlife Lodge.

 • 4. dzień - Voi Wildlife Lodge

  Cały dzień spędzony w Voi Wildlife Lodge to niesamowita okazja na przyjrzenie się z bliska kenijskiej przyrodzie. W pobliżu tego obiektu znajdują się aż dwa wodopoje – przy tarasie restauracji oraz przy basenie. Można tutaj delektować się ulubionym drinkiem obserwując stado słoni oddalone o zaledwie kilkaset metrów. Przy odrobinie szczęście nocą przy wodopoju można dojrzeć nawet lwy. Osoby, które chcą przeżyć przygodę afrykańskiego safari po kenijskich bezdrożach mogą na miejscu wykupić game-drive po rezerwacie (za dodatkową opłatą). Nocleg w Voi Wildlife Lodge (pełne wyżywienie).

 • 5. dzień - Voi Wildlife Lodge – Leopard Beach Resort

  Piąty dzień rozpoczniecie śniadaniem w formie bufetu (9:00), po którym będziecie mieli ostatnią okazję na rozkoszowanie się wypoczynkiem na skraju jednego z największych parków narodowych na świecie. O 12:00 wyruszycie w drogę powrotną do Voi, skąd udacie się do Mombasy (90 min). O godzinie 16:00 powrót do hotelu Leopard Beach Resort.

 • 6.-7. dzień - Leopard Beach Resort

  Kontynuacja pobytu w hotelu Leopard Beach Resort & Spa.

 • 8. dzień - Wylot do Polski

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko w Mombasie. Powrót do Polski.

 • Uwagi

  Program i kolejność wycieczek mogą ulec zmianie.W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
 • Wycieczki

  Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
  Poznaj ofertę
  Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
 • Hotel

  Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.Uwaga: od 01.10.2019 r. stary banknot 1000 KES został wycofany z obiegu.
 • Wyżywienie

  Podczas zakwaterowania w hotelu Leopard Beach Resort do wyboru są następujące opcje wyżywienia:
  Dwa posiłki:
  śniadanie: kontynentalne, angielskie, w formie bufetudo wyboru:obiad: codziennie 12:00 - 14:30, w formie bufetukolacja: w formie bufetu, kulinarne wieczory tematyczne
  All inclusive:
  śniadanie: 07:00 - 10:00, kontynentalne, angielskie, w formie bufetuobiad: 12:00 - 14:30, w formie bufetukolacja: w formie bufetu, dania serwowane, bez możliwości wyboru z menu, kulinarne wieczory tematycznewybrane napoje bezalkoholowewybrane lokalne napoje alkoholowewybrane napoje do posiłkówkawa/herbata po południu

Świadczenia

  Wliczone w cenę
 • 5 noclegów w hotelu Leopard Beach Resort (5*, dwa posiłki lub all inclusive)
 • 2 noclegi w Voi Wildlife Lodge (4*, pełne wyżywienie)
 • Transfery
 • Niewliczone w cenę
 • Safari po rezerwacie (game-drives)
 • Napiwki dla kierowców (ok. 20 $/os.)
 • Wydatki osobiste podczas safari
 • Wiza do Kenii (ok. 50 $/os.)
 • Bilety wstępu do rezerwatu
Ważne informacje
 • Waluta

  szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
 • Wiza

  Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
 • Długość lotu

  ok. 08h10'
 • Strefa czasowa

  czas polski + 2 godz. (zimą)
 • Komunikacja

  w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
 • Przepisy wjazdowe

 • Język

  angielski, suahili
 • Przykładowe ceny

  Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
 • Warunki podróży

Kenia - przewodnik
Sprawdzanie ceny