Kenijska Przygoda - informacje

Tsavo, Amboseli, Masai Mara to trzy niekwestionowane wizytówki Kenii, które rozbudzają wyobraźnię wszystkich miłośników Matki Natury. Położona we wschodniej Afryce, nad Oceanem Indyjskim Republika Kenii to kraj niekończących się sawann o niezwykłym bogactwie flory i fauny. Nikt nie zaprzeczy, że safari to największa atrakcja tej części kontynent – można ją przeżyć pod namiotem, gołym niebem lub w ekskluzywnym hotelu. "Kenijska Przygoda" to 7-dniowa wycieczka, która będzie niezapomnianą, długą podróżą po dzikich terenach Czarnego Lądu.

Zakwaterowanie

1. noc – Ngulia Lodge
2. noc – Amboseli Sopa Lodge
3. noc – Lake Naivasha Sopa Lodge
4. noc – Lake Naivasha Sopa Lodge
5. noc – Mara Sopa Lodge
6. noc – Mara Sopa Lodge

Plan wycieczki
 • 1. dzień - Mombasa – Tsavo West N.P. (240 km)

  Podróż rozpoczniecie od przejazdu z lotniska w Mombasie lub miejsca zakwaterowania do Ngulia Lodge. To idealna okazja, aby zapoznać się z kenijskim krajobrazem – stromymi łańcuchami górskimi, pagórkowatymi terenami oraz bujnymi lasami. Po obiedzie w miejscu zakwaterowania wyruszycie na przejażdżkę po rezerwacie. Kolacja i nocleg w Ngulia Lodge.

 • 2. dzień - Tsavo West N.P. – Park Narodowy Amboseli (200 km)

  Po wczesnym śniadaniu rozpoczniecie podróż do rezerwatu Amboseli, który posłużył Ernestowi Hemingwayowi do opisu scenerii w powieści "Śniegi Kilimandżaro". Park Narodowy Amboseli, o powierzchni około 400 km2, należy do najbogatszych w faunę obszarów chronionych Kenii. Najpopularniejszym gatunkiem, o największej liczbie osobników, są słonie. Żyją w dużych stadach dowodzonych przez samicę-matkę. Około południa powrót do hotelu na obiad. W popołudniowych godzinach wyjazd na safari do podnóża masywu Kilimandżaro. Widok dzikich zwierząt na tle najwyższego szczytu Afryki pozostanie na długo w pamięci każdego podróżującego! Kolacja i nocleg w Amboseli Sopa Lodge.

 • 3. dzień - Park Narodowy Amboseli – Lake Naivasha (365 km)

  Trzeci dzień wycieczki rozpoczniecie od wczesnej pobudki. Po śniadaniu skierujecie się w stronę najpiękniejszego jeziora wschodniej Afryki – Naivasha, położonego na terenie Wielkich Rowów Afrykańskich (najdłuższego na Ziemi ryftu ciągnącego się na południu od Rowu Jordanu i Morza Martwego na północy po dolinę dolnej Zambezi w południowej Afryce). To słodkowodne jezioro, usytuowane na wysokości ok. 1900 m n.p.m., jest rajem dla pasjonatów wszelkiego ptactwa. W rzecznym sitowiu i kępach trzciny papirusowej żyje niezliczona liczba ptaków, wśród których znaleźć można pelikany, kormorany, bieliki afrykańskie czy zimorodki. Obiad w formie pikniku. Po powrocie do hotelu czas wolny. Możliwe jest wykupienie wycieczki fakultatywnej łodzią (płatna na miejscu). To idealna opcja, aby nacieszyć się niezwykłym krajobrazem flory i fauny z zupełnie innej perspektywy. Kolacja i nocleg w Lake Naivasha Sopa Lodge.

 • 4. dzień - Lake Naivasha – Lake Nakuru – Lake Naivasha (150 km)

  Po wzmacniającym, porannym posiłku czas na wycieczkę do nieopodal położonego Parku Narodowego Jeziora Nakuru – domu wielkiego stada flamingów, które w szczytowym okresie może osiągnąć liczbę 2 milionów osobników. „Nakuru" w języku Masajów znaczy "pył" lub "zakurzone miejsce". Na park narodowy składają się bujne lasy wypełnione wilczomleczami, wysokimi kaktusami oraz rozłożystymi akacjami. Po podróży wzdłuż brzegów rzeki czas na lunch w formie pikniku. Po posiłku ciąg dalszy podróży, podczas której podziwiać będziecie żyrafy, zebry, oraz, przy odrobinie szczęścia, nosorożce białe lub czarne. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Lake Naivasha Sopa Lodge.

 • 5. dzień - Lake Naivasha – Masai Mara National Reserve (275 km)

  W piątym dniu wycieczki czeka na Was zwiedzanie największego skarbu wśród terenów objętych ochroną – Masai Mara. Obserwacja dzikiego życia zwierząt nie była nigdy tak fascynująca. To właśnie tu odkryjecie tajemnice życia "Wielkiej Piątki" – niegdyś nazywanej tak grupy najtrudniejszych do upolowania dzikich zwierząt. Wśród nich znajdują się lwy, słonie, lamparty, nosorożce oraz bawoły. Niezwykłym zjawiskiem afrykańskiego kontynentu, szczególnie zauważalnym w Kenii, jest wielka migracja zwierząt. To fenomen na skalę światową. Niemal regularnie, w maju i czerwcu, miliony osobników różnych gatunków podążają na północ, przekraczając rzekę Mara. Na własne oczy można zobaczyć wielotysięczne stada zebr, które usiłują przejść rzekę. Pozostają w Masai Mara do września, aby wówczas ruszyć w drogę powrotną na południe. Obiad w hotelu Mara Sopa Lodge. Po południu kontynuacja podróży po Masai Mara. Kolacja i nocleg w Mara Sopa Lodge.

 • 6. dzień - Masai Mara National Reserve

  Poranek możecie rozpocząć od wzięcia udziału w wyprawie safari połączonej z lotem balonem (dodatkowo płatna). Dzień spędzicie na dalszej obserwacji sawannowego krajobrazu Masai Mara i zwierząt, m.in. antylop gnu i gazel Thomsona. Kolacja i nocleg w Mara Sopa Lodge.

 • 7. dzień - Masai Mara – Nairobi (ok. 300 km)

  Po śniadaniu powrót do Nairobi. Obiad w Carnivore.

 • Hotel

  Transfer sportowych bagaży wielkogabarytowych (szczególnie sprzęt do kitesurfingu i windsurfingu) w Kenii z lotniska (MBA) do hoteli i z powrotem podlega dodatkowej opłacie i nie jest zawarty w cenie pakietu. Klienci mają możliwość zarezerwowania specjalnego transferu z TUI przez biuro podróży (koszt specjalnego transferu jest zależny od położenia hotelu) lub na własną rękę wynająć transfer na lotnisku w Mombasie. W przypadku rezerwacji specjalnego transferu z TUI Poland w celach organizacyjnych prosimy zawsze o poinformowanie biura podróży o zamiarze zabrania takiego bagażu i chęci jego transferu z TUI na co najmniej 7 dni przed wylotem.
 • Poznaj zalety wycieczki

  Zwiedzanie Masai Mara – najpiękniejszego rezerwatu w KeniiSafari po Parku Narodowym Amboseli z masywem KilimandżaroObserwacja stada flamingów nad jeziorem Nakuru
 • Uwagi

  Ze względu na ograniczone miejsce w minibusach należy zabrać ze sobą miękki plecak o pojemności maksymalnie 15 kg.Program i kolejność wycieczek może ulec zmianie.W trosce o środowisko naturalne od 28.08.2017 r. zabronione jest wwożenie do Kenii torebek plastikowych. Nieprzestrzeganie tego zakazu karane jest grzywną - aby uniknąć problemów na miejscu, zalecamy niepakowanie torebek plastikowych do żadnego z bagażów. Dotyczy to również zakupów zrobionych w strefie wolnocłowej, jeśli zostały zapakowane w torebkę foliową. Zakaz nie obejmuje małych, plastikowych torebek wielokrotnego użytku, służących do przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym.
 • Wycieczki

  Wybrałeś już hotel? Dobierz do niego wycieczkę fakultatywną. Program Safari to wyprawa, podczas której odkryjesz najpiękniejsze i najbardziej tajemnicze miejsca w Kenii i tym samym spędzisz niezapomniane chwile wśród dzikiej natury.
  Poznaj ofertę
 • Terminy rozpoczęcia wycieczki

  Lato 2019 – niedziele
 • Minimalna liczba uczestników

  2 os.

Świadczenia

  Wliczone w cenę
 • 6 noclegów z wyżywieniem (śniadanie, obiad i kolacja)
 • Bilety wstępów do parków narodowych
 • Transport specjalnym minibusem (bez klimatyzacji, maks. 7-os., gwarantowane miejsce przy oknie) z anglo- i niemieckojęzycznym kierowcą-przewodnikiem (na terenie Kenii)
 • Półlitrowa butelka wody mineralnej dziennie na osobę
 • Transfer z hotelu na safari dla regionów północnych (Bamburi & Nyali) oraz południowych (Diani & Galu)
 • Niewliczone w cenę
 • Wiza do Kenii (ok. 50 USD, płatna na lotnisku w Mombasie w dniu przylotu)
 • Oferta nie obejmuje transferu z Nairobi do Mombasy. Sugerowany transfer samolotem liniami lotniczymi Kenya Airways
 • Napiwki dla przewodników oraz kierowców (ok. 20 $)
 • Wydatki osobiste podczas safari
 • Opłaty lotniskowe
 • Transfer dla regionów Tiwi, Shanzu, Malindi, Watamu, Kilifi i Chale (płatny zgodnie z opłatą w systemie rezerwacyjnym)
 • Nocne safari (night drive) – możliwość zakupu u rezydenta, płatne ok. 20 USD/os.
Ważne informacje
 • Waluta

  szyling kenijski (KES); 1 USD – 100,5 KES (warto zabrać ze sobą dolary)
 • Wiza

  Wiza płatna ok. 50 USD. Dla dzieci do 16 roku życia wiza jest bezpłatna ( na dzień 20.06.2017 r. ). Możliwość wykupienia na lotnisku, bądź przez stronę internetową http://evisa.go.ke/evisa.html
 • Długość lotu

  ok. 11 godz.
 • Strefa czasowa

  czas polski + 2 godz. (zimą)
 • Komunikacja

  w Kenii obowiązuje ruch lewostronny. Drogi są w złym stanie, co może powodować opóźnienia w podróży. Komunikacja autobusowa jest ogólnie dostępna i stosunkowo tania. Powinno się unikać nocnych kursów autobusowych i podróżowania minibusami (tzw. matatu). W stołecznym Nairobi i Mombasie można korzystać z taksówek. Na trasie Nairobi–Mombasa–Kisumu można korzystać z usług kenijskiej kolei. Podróż w obu kierunkach odbywa się nocą. Zwiedzającym odległe zakątki Kenii zaleca się korzystanie z transportu lotniczego.
 • Przepisy wjazdowe

 • Język

  angielski, suahili
 • Przykładowe ceny

  Przykładowe ceny w euro (płatność w szylingach kenijskich lub USD): napoje bezalkoholowe od 1 €, piwo od 1, 5 €, butelka wina od 15 €, przekąski od 5 €, kolacja od 15 €.
 • Warunki podróży

Kenia - przewodnik

Określ poszczególne parametry aby wyświetlić ofertę