Zwiedzanie i Wypoczynek – Hiszpania i Barcelona

  Zwiedzanie i Wypoczynek – Hiszpania i Barcelona - informacje

  Zwiedzanie i wypoczynek to połączenie wycieczek objazdowych oraz beztroskich wakacji. Na 3 dni zaplanowano wycieczki do Montserratu, Barcelony, Tossy de Mar i Girony. Pozostałe dni można spędzić w hotelu na beztroskim wypoczynku. To wszystko podczas jednotygodniowego, pełnego wrażeń urlopu!

  Zakwaterowanie

  Sumus Stella & Spa (3,5*) znajduje się w miejscowości Pineda de Mar w Katalonii. Dorośli zrelaksują się na tarasach słonecznych przy hotelowym basenie lub na piaszczystej plaży z pięknym widokiem na morze. Wieczorami czekają na gości ciekawe animacje. Obiekt oferuje także nowoczesną strefę spa.

  Opcje wyżywienia (wyłącznie dla gości biorących udział w wycieczce objazdowej): dwa posiłki, dwa posiłki plus, wyżywienie pełne plus lub all inclusive

  Plan wycieczki
  • 1. dzień - Przylot

   Przylot i zakwaterowanie w hotelu Sumus Stella & Spa.

  • 2. dzień - Wypoczynek w hotelu

   Wypoczynek w hotelu Summus & Spa.

  • 3. dzień - Zwiedzanie Montserratu

   Montserrat to niezwykłe miejsce dla Katalończyków. Benedyktyński klasztor położony 40 km od Barcelony usytuowany jest na skałach, skąd roztaczają się wspaniałe widoki. To drugi po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii. XII-wieczny klasztor został zniszczony w 1811 r. przez wojska napoleońskie. To, co możemy podziwiać dziś, jest efektem odbudowy dokonanej w 1874 r. Obecnie w jego murach oprócz zabytkowej figury Matki Boskiej mieści się muzeum z dziełami najwybitniejszych światowych artystów, w tym El Greca, Dalego, Picassa, Tiepola, Caravaggia, Degasa czy Moneta. Można się tu dostać kolejkami linowymi lub oznakowanymi szlakami. Podczas wycieczki wjazd kolejką na wzgórze oraz wizyta w klasztorze w cenie. Opcjonalnie podczas czasu wolnego możliwa wizyta w muzeum (wejście płatne ok. 8 €, system audiowizualny ok. 6 € lub wjazd kolejką Funicular na punkt widokowy ok. 10 €).

  • 4. dzień - Atrakcje Barcelony

   Barcelonę koniecznie trzeba zobaczyć. Na miejscu czekają wspaniałe plaże i zabytki kojarzące się głównie z Gaudim. Podążając śladami architekta, należy zobaczyć Sagradę Familię – budowaną od 1882 r. Kościół ma obecnie 115 m, a docelowo osiągnie 170 m i będzie najwyższą budowlą sakralną na świecie! Obowiązkowo trzeba się też udać do malowniczego, ozdobionego barwnymi mozaikami Parku Güell oraz zobaczyć Pałac Güell, Casa Vicens czy Casa Batlló. W tym dniu znajdzie się również czas na spacer po La Rambla - popularnej, ruchliwej ulicy w centrum Barcelony - wzdłuż której ciągną się liczne sklepiki oraz lokale z najlepszymi hiszpańskimi tapas. Warto podążyć uliczkami Starego Miasta Barri Gotic, by podziwiać średniowieczną zabudowę. Ciekawym punktem wycieczki jest także wzgórze Montjuic, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe miasto.

  • 5. dzień - Girona i Tossa de Mar

   Podczas tej wycieczki odwiedzisz dwa niezwykłe miejsca – starożytną wioskę Tossa de Mar i nieśmiertelne miasto Girona. Urocze miasteczko Tossa de Mar było niegdyś nic nie znaczącą wioską rybacką. W średniowieczu, w 1187 roku, wybudowano tam wspaniały zamek, którego celem była ochrona okolicznych mieszkańców przed atakami najeźdźców. W ciągu ostatnich 50 lat miasteczko stało się ono niezwykle modne i dziś oblegane jest jedynie przez rzesze turystów. Można tu pospacerować po krętych alejkach Vila Vella (Stare Miasto), gdzie rozciągają się rzędy sklepików, tapas barów i restauracji. Girona zaś to niewielkie miasteczko założone w 79 r. p.n.e. Mieści się tam wiele interesujących muzeów, historycznych uliczek i niezwykłych placów. Warto wybrać się na spacer po krętych uliczkach labiryntu żydowskiej dzielnicy El Call lub zwiedzić gotycką katedrę ozdobioną pięknymi witrażami. Po zwiedzaniu przewidziano czas wolny, podczas którego można będzie zajrzeć do lokalnych sklepików bądź skosztować tutejszego wina.

  • 6. dzień - Wypoczynek w hotelu

   Wypoczynek w hotelu Summus & Spa.

  • 7. dzień - Wypoczynek w hotelu

   Wypoczynek w hotelu Summus & Spa.

  • 8. dzień - Wykwaterowanie

   Wykwaterowanie z hotelu i powrót do Polski.

  • Hotel

   Na Costa Brava, Costa Dorada i Costa Barcelona pobierany jest podatek turystyczny. Zapłata podatku odbywa się podczas zakwaterowania, bezpośrednio w hotelu. Szczegółowe informacje oraz wykaz hoteli wraz z wysokością podatku są dostępne – tutaj.
  • Poznaj zalety wycieczki

   Polskojęzyczny przewodnikFormuła wyżywienia dopasowana do oczekiwań klientaZakwaterowanie w jednym hotelu w czasie całego pobytuGwarantowane terminy
  • Uwagi

   Program i kolejność wycieczek mogą ulec zmianie.

   Na Costa Brava, Costa Dorada i Costa Barcelona pobierany jest podatek turystyczny. Zapłata podatku odbywa się podczas zakwaterowania, bezpośrednio w hotelu. Szczegółowe informacje oraz wykaz hoteli wraz z wysokością podatku są dostępne tutaj: https://www.tui.pl/informacja-dotyczaca-podatku-na-costa-brava-costa-dorada-i-costa-barcelona
  • Terminy rozpoczęcia wycieczki

   Od 27.04 do 05.10; wycieczki odbywają się w poniedziałki, wtorki i środy

  Świadczenia

   Wliczone w cenę
  • Transfery z/na lotnisko
  • Zakwaterowanie w hotelu Sumus Stella & Spa (3,5*) przez cały pobyt
  • Wyżywienie (4 opcje wyżywienia do wyboru)
  • Wjazd kolejką oraz wizyta w klasztorze (2. dzień - zwiedzanie Montserratu)
  • Bilety do parku Guell w Barcelonie
  • Polskojęzyczny przewodnik
  • Niewliczone w cenę
  • Lunch podczas wycieczek (opcjonalnie)
  • Napiwki (opcjonalnie)
  • Wydatki w czasie wolnym (opcjonalnie)
  Ważne informacje
  Hiszpania - przewodnik
  Sprawdzanie ceny