W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności i cookies

Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Zwiedzanie i Wypoczynek – Hiszpania i Andora 3,5*

Hiszpania / Costa Brava / Malgrat de Mar
KOD HOTELU: GRO00002

Szczegółowy plan wycieczki objazdowej

Zwiedzanie i Wypoczynek – Hiszpania i Andora 3,5*

Zwiedzanie i wypoczynek to połączenie wycieczek objazdowych oraz beztroskich wakacji. Pierwsze 3 dni przeznaczone są na wycieczki do Montserrat, Barcelony i Andory. Kolejne 3 można spędzić w hotelu, korzystając z formuły all inclusive. To wszystko podczas jednotygodniowego, pełnego wrażeń urlopu!

1. dzień - Przylot

2. dzień - Zwiedzanie Montserratu

3. dzień - Atrakcje Barcelony

4. dzień - Bogactwa Andory

5. – 7. dzień - Wypoczynek w hotelu

8. dzień - Wykwaterowanie

Zwiedzanie i wypoczynek to połączenie wycieczek objazdowych oraz beztroskich wakacji. Pierwsze 3 dni przeznaczone są na wycieczki do Montserrat, Barcelony i Andory. Kolejne 3 można spędzić w hotelu, korzystając z formuły all inclusive. To wszystko podczas jednotygodniowego, pełnego wrażeń urlopu!

Plan wycieczki

 • 1. dzień - Przylot

  Przylot i zakwaterowanie w Hotelu Sumus Stella& Spa.

 • 2. dzień - Zwiedzanie Montserratu

  Montserrat to niezwykłe miejsce dla Katalończyków. Benedyktyński klasztor położony 40 km od Barcelony usytuowany jest na skałach, skąd roztaczają się wspaniałe widoki. To drugi po Santiago de Compostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii. XII-wieczny klasztor został zniszczony w 1811 r. przez wojska napoleońskie. To, co możemy podziwiać dziś, jest efektem odbudowy dokonanej w 1874 r. Obecnie w jego murach oprócz zabytkowej figury Matki Boskiej mieści się muzeum z dziełami najwybitniejszych światowych artystów, w tym El Greca, Dalego, Picassa, Tiepola, Caravaggia, Degasa czy Moneta. Można się tu dostać kolejkami linowymi lub oznakowanymi szlakami. Podczas wycieczki wjazd kolejką na wzgórze oraz wizyta w klasztorze w cenie. Opcjonalnie podczas czasu wolnego możliwa wizyta w muzeum (wejście płatne ok. 8 €, system audiowizualny ok. 6 € lub wjazd kolejką Funicular na punkt widokowy ok. 10 €)

 • 3. dzień - Atrakcje Barcelony

  Barcelonę koniecznie trzeba zobaczyć. Na miejscu czekają wspaniałe plaże i zabytki kojarzące się głównie z Gaudim. Podążając śladami architekta, należy zobaczyć Sagradę Familię – budowaną od 1882 r. Kościół ma obecnie 115 m, a docelowo osiągnie 170 m i będzie najwyższą budowlą sakralną na świecie! Obowiązkowo trzeba się też udać do malowniczego, ozdobionego barwnymi mozaikami Parku Güell oraz zobaczyć Pałac Güell, Casa Vicens czy Casa Batlló. W tym dniu znajdzie się również czas na spacer po La Rambla - popularnej, ruchliwej ulicy w centrum Barcelony - wzdłuż której ciągną się liczne sklepiki oraz lokale z najlepszymi hiszpańskimi tapas. Warto podążyć uliczkami Starego Miasta Barri Gotic, by podziwiać średniowieczną zabudowę. Ciekawym punktem wycieczki jest także wzgórze Montjuic, z którego rozpościera się przepiękny widok na całe miasto.

 • 4. dzień - Bogactwa Andory

  Andora to małe państwo położone w Pirenejach w dolinie rzeki Valira. Średnia wysokość terenu to prawie 2 tys. m n.p.m. Warto zwiedzić tu stolicę Andorę, położoną w otoczeniu wpisanej na Listę UNESCO doliny Madriu-Perafita-Clarol, ze spektakularnymi polodowcowymi formacjami, urwistymi klifami i stromymi, porosłymi lasami. W kraju, kulturze jak i kuchni widoczne są wpływy francuskie, hiszpańskie i katalońskie. Po przyjeździe do Andory, czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta i oczywiście na zakupy w sklepach bezcłowych!

 • 5. – 7. dzień - Wypoczynek w hotelu

  Zmiana formuły wyżywienia na all inclusive – 3 dni pełnego wypoczynku w Hotelu Sumus Stella& Spa.

 • 8. dzień - Wykwaterowanie

  Wykwaterowanie z hotelu i powrót do Polski.

Uwaga

Program i kolejność wycieczek w ciągu 4 pierwszych dni mogą ulec zmianie.

Zakwaterowanie

Sumus Stella & Spa (3,5*) znajduje się w miejscowości Pineda de Mar w Katalonii. Dorośli zrelaksują się na tarasach słonecznych przy hotelowym basenie lub na piaszczystej plaży z pięknym widokiem na morze. Wieczorami czekają na gości ciekawe animacje. Obiekt oferuje także nowoczesną strefę spa.

Pierwsze 4 dni: śniadania i obiadokolacje (dni zwiedzania)
Ostatnie 3 dni: wyżywienie all inclusive (dni wypoczynku)

Poznaj zalety wycieczki

 • Polskojęzyczny przewodnik
 • All inclusive podczas dni wypoczynku w hotelu
 • Zakwaterowanie w jednym hotelu w czasie całego pobytu
 • Gwarantowane terminy

Terminy rozpoczęcia wycieczki

29.04, 20.05, 10.06, 24.06, 2.09, 16.09.2017 (soboty)

Świadczenia wliczone w cenę

 • Transfery z/na lotnisko
 • Zakwaterowanie w hotelu Sumus Stella & Spa (3,5*) przez cały pobyt
 • Wyżywienie według programu (4 pierwsze dni - śniadania i obiadokolacje, 3 ostatnie dni - all inclusive)
 • Wjazd kolejką oraz wizyta w klasztorze (2. dzień - zwiedzanie Montserratu)
 • Polskojęzyczny przewodnik

Świadczenia niewliczone w cenę

 • Lunch podczas wycieczek (opcjonalnie)
 • Napiwki (opcjonalnie)
 • Wydatki w czasie wolnym (opcjonalnie)

Hiszpania

Hiszpania to kraj paradoksów, słońca i wina. Rzadko spotykana pobożność sąsiaduje tu z szaleńczą zabawą fiest i karnawałów. Niezwykłe przywiązanie do tradycji z budową liberalnego społeczeństwa. Piękno średniowiecznej architektury z nowoczesnymi hotelami i plażami.

Zobacz więcej

Zwiedzanie i Wypoczynek – Hiszpania i Andora 3,5*