Malowniczy region Gór Izerskich to Liberec - 100-tysięczne miasto zlokalizowane nad Nysą Łużycką, blisko granicy z Niemcami i Polską. Miejsce położone jest zaledwie ok. 90 km od Pragi i ok. 20 km od polskiej granicy. Za najwyższy szczyt w Liberca uznaje się górę Jested (1012 m) z nartostradami, wyciągami i skocznią narciarską.

Szaleństwa na stoku

Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia. 16 km tras narciarskich pozwala na zimowe szaleństwa narciarzom o różnym stopniu zaawansowania (4 km tras niebieskich, ok. 8 km tras czerwonych, 3,6 km tras czarnych). Dla wielbicieli deski przygotowany jest snowpark oraz szkoły, gdzie można podszkolić swoje umiejętności.

Liberec

Miasto szerzej znane dzięki organizacji mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym w 2009 r. Warto skorzystać z okazji i zwiedzić rynek z misternie zdobionym ratuszem w stylu flamandzkim czy pobliski pałac. Liberec dysponuje także ciekawą ofertą rozrywkową – dzieci na pewno ucieszy wizyta w zoo czy w DinoParku z mnóstwem atrakcji. Idealnym miejscem na spędzenie ciekawego dnia z całą rodziną jest też Centrum Babylon – znajdziecie tu lunapark, aquapark ze zjeżdżalniami dla dzieci i dorosłych, kręgielnię, a nawet... iQ Park, czyli centrum edukacyjno-rozrywkowe z mnóstwem eksponatów objaśniających w ciekawy i zrozumiały sposób tajniki nauki. W Libercu na pewno nie będziecie się nudzić.

Warto wiedzieć

Jak widać, Liberec to nie tylko idealne miejsce na wypoczynek na stoku. Czeka tu bowiem bogata oferta gastronomiczna, handlowa i kulturalna. Nie brakuje też zabytków, które warto zobaczyć – szesnastowieczny Stary Zamek, pochodzący z XVIII wieku Nowy Zamek oraz ratusz zbudowany w XIX wieku. Niedaleko ośrodka Liberec znajduje się również zoo, ogród botaniczny, teatr czy galerie.

Jested-Liberec

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie