W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności i cookies

Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Zwiedzanie i Wypoczynek – Czarnogóra, Chorwacja i Albania 4*

Czarnogóra / Czarnogóra / Budva
KOD HOTELU: TGD00003

Szczegółowy plan wycieczki objazdowej

Zwiedzanie i Wypoczynek – Czarnogóra, Chorwacja i Albania 4*

Zwiedzanie i Wypoczynek to połączenie wycieczek objazdowych oraz beztroskiego wypoczynku podczas jednego urlopu. Trzy dni spędzicie na zwiedzaniu, a pozostałe możecie zaplanować sami – korzystając z formuły all inclusive dostępnej w hotelu. W czasie tego programu zobaczycie najpiękniejsze zakątki Czarnogóry, Chorwacji i Albanii. Kulturalna podróż śladami niezwykłej historii Czarnogóry pozwoli Wam poznać kraj pełen kontrastów – zachwycający nieodkrytą jeszcze kulturą oraz malowniczymi krajobrazami. Odkryjecie tajemnice antycznego miasta Dubrownik oraz zwiedzicie Albanię - kraj o bogatej kulturze oraz tradycji.

 

1. dzień - Wylot

2. dzień - Czarnogóra: Budva - Kotor - Njegusi - Cetinje - Budva (ok.130 km)

3. dzień - Chorwacja: Budva - Dubrownik - Budva (ok.180)

4. dzień - Albania: Budva - Szkodra - Budva (ok.180 km)

5. dzień - Wypoczynek w hotelu

6. dzień - Wypoczynek w hotelu

7. dzień - Wypoczynek w hotelu

8. dzień - Wykwaterowanie

Zwiedzanie i Wypoczynek to połączenie wycieczek objazdowych oraz beztroskiego wypoczynku podczas jednego urlopu. Trzy dni spędzicie na zwiedzaniu, a pozostałe możecie zaplanować sami – korzystając z formuły all inclusive dostępnej w hotelu. W czasie tego programu zobaczycie najpiękniejsze zakątki Czarnogóry, Chorwacji i Albanii. Kulturalna podróż śladami niezwykłej historii Czarnogóry pozwoli Wam poznać kraj pełen kontrastów – zachwycający nieodkrytą jeszcze kulturą oraz malowniczymi krajobrazami. Odkryjecie tajemnice antycznego miasta Dubrownik oraz zwiedzicie Albanię - kraj o bogatej kulturze oraz tradycji.

 

Plan wycieczki

 • 1. dzień - Wylot

  Wylot z Polski (czwartek). Zakwaterowanie i wypoczynek w hotelu Slovenska Plaza Resort (4*) w formule all inclusive.

 • 2. dzień - Czarnogóra: Budva - Kotor - Njegusi - Cetinje - Budva (ok.130 km)

  Antyczne miasto Kotor, średniowieczna perła kultury śródziemnomorskiej, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, to pierwszy punkt wycieczki. I tak odkryjecie czar wąskich, urokliwych uliczek pełnych historycznych budowli. Następnie przejazd do wioski Njeguši, miejsca „narodzin" dynastii Petrović. Tu czeka na Was degustacja lokalnie wyrabianych serów, wędzonych wędlin, mięs oraz wina. Na zakończenie wycieczki czekają na Was atrakcje historycznego miasta Cetinje, pierwszej stolicy Czarnogóry. To położone u podnóża masywu Lovćen miasto było niegdyś centrum religijnym i kulturalnym kraju. Tu zwiedzicie Pałac króla Mikołaja oraz Monaster Narodzenia Matki Bożej. Powrót do hotelu i możliwość korzystania z formuły all inclusive. W cenie wycieczki lunch.

 • 3. dzień - Chorwacja: Budva - Dubrownik - Budva (ok.180)

  Podróż rozpoczniecie od przejazdu wzdłuż malowniczej Zatoki Kotorskiej, najbardziej wysuniętego na południe fiordu Europy. Po przekroczeniu granicy z Chorwacją dotrzecie do antycznego miasta – Dubrownik. To jedno z najbardziej malowniczych i najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w Europie – wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czekają na Was wnętrza niezwykłej, XVII-wiecznej Katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Czas wolny. Po południu powrót do hotelu i możliwość korzystania z formuły all inclusive. W cenie wycieczki lunch.

 • 4. dzień - Albania: Budva - Szkodra - Budva (ok.180 km)

  Wyruszycie autokarem w kierunku południa, wzdłuż wybrzeża Adriatyku. Po drodze miniecie miasta, takie jak Petrovac, Bar i Ulcinj - najdalej na południe wysunięte miasto Czarnogóry, gdzie mieszają się europejskie i orientalne kultury. Droga z Ulcinj do granicy prowadzi przez stare wioski zamieszkałe przez Albańczyków. Granicę przekroczycie w miejscu nazwanym Sukobin, a następnie będziecie kontynuowali podróż przez albańskie wioski, znajdujące się w pobliżu rzek Buna, Drini oraz Kiri (otaczające twierdzę Rozafa). Kolejnym etapem będzie miasto Skadar, położone nad jeziorem Skadar, które jest centrum kupieckim ze średniowieczną twierdzą. Zwiedzicie tutaj Muzeum Archeologiczne, gdzie znajdują się przedmioty pochodzące z epoki brązu, okresu helleńskiego oraz romańskiego, następnie fortecę oraz pozostałości starej osady z epoki brązu. Wieczorem powrót do hotelu i możliwość korzystania z formuły all inclusive. W cenie wycieczki lunch.

 • 5. dzień - Wypoczynek w hotelu

  Kolejne dni przeznaczone będą na wypoczynek w hotelu Slovenska Plaza Resort (4*) z formułą all inclusive.

 • 6. dzień - Wypoczynek w hotelu

  Wypoczynek w hotelu Slovenska Plaza Resort (4*) z formułą all inclusive.

 • 7. dzień - Wypoczynek w hotelu

  Wypoczynek w hotelu Slovenska Plaza Resort (4*) z formułą all inclusive. Istnieje możliwość kontynuowania pobytu w miejscowościach wypoczynkowych na wybrzeżu Czarnogóry (transfer płatny dodatkowo, cena 80PLN / 1os, TGDZXB03)

 • 8. dzień - Wykwaterowanie

  Wykwaterowanie z hotelu i wylot do Polski.

Uwaga

• Program i kolejność wycieczek mogą ulec zmianie
• Wymagana opłata klimatyczna (osoby dorosłe: 1 €/dobę, dzieci od 12-18 lat: 0,5 €/dobę, dzieci poniżej 12 lat w cenie)

Zakwaterowanie

Hotel Slovenska Plaza Resort (4*) to kompleks hotelowy przypominający śródziemnomorską wioskę urlopową. Do zabytkowego centrum Budvy jest ok. 500 m i można tam się dostać spacerem nadbrzeżną promenadą.

Opis pokoi: Hotel Slovenska Plaza Resort 4* (TGD10018), DZX2: 1-2os, ok 18m2, wanna lub prysznic, klimatyzacja, WC, TV, suszarka do włosów, telefon; DZX3: 2-3os, ok 20m2, balkon, wanna lub prysznic, WC, klimatyzacja, TV, suszarka do włosów, telefon

Pierwsze 4 dni: śniadanie w hotelu + lunch podczas wycieczek, jak również możliwość korzystania z opcji all inclusive po wycieczkach w hotelu (dni zwiedzania)
Ostatnie 3 dni: wyżywienie all inclusive (dni wypoczynku)

Poznaj zalety wycieczki

 • Polskojęzyczny przewodnik
 • All inclusive podczas dni zwiedzania oraz wypoczynku w hotelu Slovenska Plaza Resort (4*)
 • Zakwaterowanie w jednym hotelu w czasie całego pobytu

Terminy rozpoczęcia wycieczki

07.06.17, 21.06.17, 12.07.17, 02.08.17, 06.09.2017

Minimalna liczba uczestników

min. 20 osób

Świadczenia wliczone w cenę

 • Bezpośredni przelot do Czarnogóry
 • 7 nocy w Hotelu Slovenska Plaza Resort (4*) z all inclusive podczas dni zwiedzania oraz wypoczynku
 • 3 wycieczki według programu ze wszystkimi wstępami oraz lunchem w cenie
 • Polskojęzyczny przewodnik podczas dni zwiedzania
 • Transfery z/na lotnisko  

Świadczenia niewliczone w cenę

 • Napiwki (opcjonalnie)
 • Posiłki nie uwzględnione w programie
 • Własne wydatki
 • Opłata klimatyczna (osoby dorosłe: 1,5 €/dobę, dzieci od 12-18 lat: 1 €/dobę, dzieci poniżej 12 lat: 0,5 €/dobę)

Czarnogóra

„Czarna Perła” Półwyspu Bałkańskiego zaskakuje najpiękniejszą zatoką Adriatyku, kusi majestatycznymi górami pokrytymi bujną zielenią, zachwyca bogactwem historycznym i urzeka rozsianymi po całym wybrzeżu Morza Adriatyckiego miasteczkami i wioskami rybackimi.

Zobacz więcej
Średnia pogoda w ciągu roku Czarnogóra
Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
2°C 2°C 5°C 7°C 12°C 15°C 18°C 18°C 14°C 11°C 7°C 3°C
15°C 14°C 14°C 16°C 19°C 23°C 26°C 26°C 25°C 22°C 20°C 17°C
3 4 5 6 8 9 10 9 8 6 4 3
101 mm 109 mm 113 mm 116 mm 75 mm 65 mm 24 mm 58 mm 103 mm 117 mm 167 mm 165 mm

Zwiedzanie i Wypoczynek – Czarnogóra, Chorwacja i Albania 4*