Loading...Loading...

Zillertal słynie z doskonałych warunków do uprawiania sportów zimowych. Jest idealnym miejscem dla rodzin oraz miłośników narciarstwa zjazdowego. To jeden z największych regionów narciarskich Austrii – tutaj jeden superkarnet obejmuje 10 wysokiej klasy ośrodków. Brzmi jak niekończące się zimowe szaleństwo.

World map

500 km szaleństwa

To największy ośrodek narciarski w dolinie rzeki Ziller, na skraju majestatycznych Alp. Najpopularniejszym resortem jest tutaj Zillertal Arena oferująca około 170 km tras zjazdowych i 51 wyciągów. Miłośnicy szusowania będą cieszyć się jazdą po świetnie przygotowanych stokach, a snowborderzy oddadzą się zimowemu szaleństwu w snowparkach.

Największą atrakcją jest Zillertaler Superskipass pozwalający korzystać bez ograniczeń z 487 km świetnie przygotowanych tras narciarskich i 178 kolejek linowych, gondoli, wyciągów krzesełkowych, orczykowych i talerzykowych w całej dolinie Zillertal wraz z lodowcem Hintertux. Dolina jest też prawdziwym eldorado dla miłośników narciarstwa biegowego. Tu do dyspozycji, łącznie z sąsiednimi miejscowościami, macie około 150 km tras.

Mayrhofen

To jedna z najbardziej znanych miejscowości w dolinie Zillertal. W tutejszym ośrodku narciarskim czeka około 160 km nartostrad obsługiwanych przez ponad 50 wyciągów i kolejek. Wielbiciele ekstremalnych wrażeń powinni skorzystać ze zjazdu trasą nr 18 – to najbardziej stroma nartostrada w Austrii. Dla amatorów wędrówek znajdą się też atrakcyjne szlaki.

Hintertux – śnieg przez cały rok

To najwyżej położony ośrodek w dolinie, gdzie białe szaleństwo trwa 365 dni w roku. To naprawdę wyjątkowe miejsce – ponad 80 km nartostrad, bajeczne panoramy aż po Dolomity i Zugspitze, funpark i cudowne, zalane słońcem tarasy. Niesłabnącym powodzeniem wśród narciarzy cieszy się 12-kilometrowa trasa ciągnąca się z Gefrorene-Wand-Spitze do doliny. Znajdziecie tutaj 21 wyciągów oraz kolejek, które mogą zabrać nawet na wysokość 3 250 m (a tu taras widokowy z wiecznego lodu). Nie można zapomnieć o doskonałej infrastrukturze turystycznej – wypożyczalnie sprzętu sportowego, 3 szkoły narciarskie, nocny skibus dla narciarzy, przedszkola i schroniska. Śnieg jest tutaj przez cały okrągły rok, więc udany zimowy wypoczynek jest pewny na 100%.

Dla smakoszy piwa

Zell jest turystycznym sercem całej doliny, a zarazem najważniejszym punktem historycznym szkolnictwa oraz handlu. Miejsce to spodoba się szczególnie smakoszom... piwa. Właśnie tutaj znajduje się Zillertaler Bier, czyli jeden z najstarszych w Tyrolu browarów. Warto wymienić chociażby Gauder Bier – czyli złoty napój produkowany tylko na szczególną okazję – w tym przypadku w czasie najważniejszego w tym regionie wiosennego festiwalu Haider Fest.