Loading...Loading...

To całoroczny ośrodek narciarski na lodowcu Stubaier Gletscher. Nartostrady o wszystkich stopniach trudności, trasy zjazdowe z głębokim śniegiem i 12 naturalnych torów saneczkowych o łącznej długości ok. 43 km, z których każdy otrzymał odznakę „Tiroler Naturrodelbahn-Gütesiege” potwierdzającą bezpieczeństwo i wysoką jakość toru. Na kilku z nich możliwe jest nocne saneczkowanie. Poza tym w całej Dolinie Stubai do dyspozycji jest 62 km tras do narciarstwa biegowego oraz ponad 80 km szklaków do zimowych wędrówek. Do tego bogata oferta apres-ski w dyskotekach, przytulnych barach i restauracjach. Narciarskie wyzwania i ciekawe ludowe tradycje to największe atuty tego regionu.

World map

Zimowe uroki doliny

Dolina Stubai (Dolina Sztubajska) leży w samym sercu Tyrolu, niedaleko Innsbrucku. Miejsce to oferuje wszystko, czego potrzeba do doskonałej zabawy na nartach. Na lodowcu Stubaier Gletscher sezon narciarski zaczyna się już w październiku. Na miejscu czeka 61 doskonale przygotowanych tras zjazdowych w 4 ośrodkach narciarskich – jest to lodowiec Stubai (Stubaier Gletscher), Schlick 2000 (przy Fulpmes), ośrodek Serles (przy Mieders) oraz najdłuższy tor saneczkowy Elfer (przy Neustift).

Neustift

Atrakcyjnym ośrodkiem sportów zimowych z urozmaiconą ofertą „po nartach" i własną nartostradą na górze Elfer jest Neustift. To świetny punkt wypadowy na lodowiec – ok. 18 km. Ponadto znajduje się tu ośrodek wypoczynkowy Freizeitzentrum Neustift z basenem, sauną, solarium i kręgielnią. W sezonie letnim miejscowość przyciąga turystów ciekawymi ścieżkami edukacyjnymi oraz licznymi trasami wędrownymi. W ośrodku Elfer znajduje się natomiast punkt startowy dla paralotniarzy.

Fulpmes

Wśród wyjątkowych górskich krajobrazów, ok. 5 km od Neustift, leży Fulpmes. Miejscowość ta jest jednym z najbardziej nasłonecznionych miejsc w dolinie Stubaital. Region narciarski Schlick 2000 znajduje się przed drzwiami hotelu i oferuje ogrom atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dzieci (w ośrodku Schlick 2000 znajduje się m.in. szkółka narciarska dla najmłodszych – BIG Family). Na stokach przeważają tutaj trasy łatwiejsze, dlatego też miejsce to stanowi idealny kierunek dla całych rodzin.

Stubai

Na lodowcu Stubai od zeszłego roku działa nowoczesna kolejka 3S Eisgratbahn, wprost z parkingu. Ośrodek ma 26 kolejek linowych, 35 tras narciarskich, dwukilometrową trasę biegową (przy Gamsgarten), 13 tras freeridowych oraz wieżę do wspinaczki lodowej (czynna od połowy grudnia do końca marca). Najbardziej stromy zjazd w ośrodku to czarna trasa Daunhill o nachyleniu sięgającym do 60 procent. Najdłuższy zjazd ma długość 10 kilometrów i składa się z niebieskiej nartostrady Daunferner (z pomiarem prędkości zjazdu) oraz trasy narciarskiej Wilde Grub'n.

Lodowiec Stubai

Na lodowcu Stubai od zeszłego roku działa nowoczesna kolejka 3S Eisgratbahn, wprost z parkingu. Ośrodek ma 26 kolejek linowych, 35 tras narciarskich, dwukilometrową trasę biegową (przy Gamsgarten), 13 tras freeridowych oraz wieżę do wspinaczki lodowej (czynna od połowy grudnia do końca marca). Najbardziej stromy zjazd w ośrodku to czarna trasa Daunhill o nachyleniu sięgającym do 60 procent. Najdłuższy zjazd ma długość 10 kilometrów i składa się z niebieskiej nartostrady Daunferner (z pomiarem prędkości zjazdu) oraz trasy narciarskiej Wilde Grub'n. Na lodowcu znajduje się również Snowpark Stubai Zoo. Ma on trzy trasy (Easy, Medium i Pro Line) często odwiedzane przez zawodowych freestylerów i snowboardzistów. ADAC SkiGuide 2013 po raz czwarty uhonorował ośrodek Lodowiec Stubai (Stubaier Gletscher) tytułem najbardziej przyjaznego rodzinie regionu narciarskiego w Alpach.

Narciarska strefa dla dzieci w ośrodku Lodowiec Stubai

Ośrodek oferuje też sporo atrakcji dla dzieci: szkółkę narciarską BIG Family, przedszkole, restaurację z menu dla dzieci, trasę zjazdową BIG Family Fun Slope z zakrętami i skoczniami, przejażdżkę ratrakiem (od grudnia do kwietnia), śnieżny zamek BIG Family Schneeburg przy stacji Gamsgarten (od lutego do kwietnia, w zależności od warunków śniegowych) oraz 200-metrową jaskinię lodową (Eisgrotte) ze ścieżką edukacyjną wyjaśniającą zjawisko lodowców.