Ośrodek narciarski St. Johann (670-1700 m n.p.m.), leżący zaledwie godzinę drogi od znanego ośrodka kultury – Salzburga – jest idealnym wyborem na rodzinny wyjazd na narty ze względu na dużą liczbę łatwych i średnio trudnych tras narciarskich. Entuzjaści sportów zimowych znajdą tu nie tylko trasy zjazdowe z zapierającymi dech widokami, lecz także trasy narciarstwa biegowego i saneczkowe oraz skateparki. Jeśli zaś zapragniecie odmiany od dnia spędzonego na stoku, możecie wybrać się na popołudniowe zakupy do Sankt Johann lub odwiedzić Salzburg, miasto Mozarta.

Narciarstwo przez duże N

Wybierając ten centralnie położony ośrodek, macie możliwość korzystania z 17 wyciągów i ponad 42 km tras zjazdowych. Najtrudniejszym zjazdem jest trasa FIS-u Saueregg o długości 3,5 km i różnicy poziomów 1000 m. Poza tym można z powodzeniem jeździć w głębokim śniegu i po firnie. Średniozaawansowani mają do dyspozycji czerwone trasy o łącznej długości 24 km. Szczególnie warto spróbować swoich sił na najdłuższej, 6-kilometrowej trasie z Harbischl przez Penzing do wyciągów Hochfeld i stoku Rueppen. Niezaawansowani narciarze mogą przetestować 16 km łatwych tras wytyczonych w niższych, zalesionych partiach Kitzbüheler Horn. W samym St. Johann znajdują się szkółki narciarskie i narciarskie przedszkole.
Dla miłośników freestyle'u przygotowano quaterpipe o długości 500 m, ławki, poręcze, skocznie o różnym poziomie trudności oraz halfpipe o długości 60 m. Natomiast na narciarzy biegowych czeka łącznie 90 km tras: 70 km w St. Joahnn i 20 km w Oberndorfie. Najdłuższą z nich jest 16-kilometrowa trasa Hinterkaiser (670-803 m).

Apres-ski i nie tylko

Miejscami gdzie toczy się lokalne życie towarzyskie są liczne bary i restauracje, w których spróbujecie lokalnej kuchni i posłuchacie muzyki na żywo. Możecie także wybrać się na łyżwy, basen lub korzystać z szeroko dostępnej w Sankt Johann oferty wellness. Warto pamiętać też o ciekawych wydarzeniach lokalnych, z których największą popularnością cieszą się Woodside Opening czy bieg narciarski „Koasa" w stylu wolnym i klasycznym.

St.Johann in Tirol

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie