Loading...Loading...

To prawdziwy raj dla narciarzy. Według „Skiresort Service International" SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental to najlepszy zintegrowany region narciarski spośród 400 na całym świecie. Na miejscu czeka niemal 280 km nartostrad, 90 wyciągów i 279 km nartostrad. Dodatkową atrakcją jest wioska eskimoskich igloo.

World map
Do regionu SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental należy 7 przyjaznych rodzinom miejscowości, w których obowiązuje 1 karnet narciarski. To miejsce szczycące się rozbudowaną siecią nartostrad (279 km), tras biegowych (niemal 196 km) oraz szlaków do wędrówek (ok. 250 km).

Ale to nie koniec zimowych atrakcji. Są też 3 funparki, 1 odcinek Ski-Movie, strefa SkiWelt Chill z darmowym dostępem do Wi-Fi, 19 szkółek narciarskich oraz 3 trasy saneczkowe ze sztucznym oświetleniem (nawet do 2 w nocy). Region SkiWelt szczyci się obfitymi opadami śniegu. Gdyby i one zawiodły, aż 225 km tras narciarskich może być sztucznie naśnieżanych.

Ellmau to miejscowość położona w samym sercu regionu. Oprócz wielu ciekawych tras zjazdowych, znajdziecie tutaj również trasy przeznaczone dla narciarzy biegowych oraz miłośników pieszych wędrówek. Ale to nie koniec pomysłów na aktywne spędzenie czasu. Można tutaj również uprawiać curling, pospacerować w rakietach śnieżnych, pojeździć na sankach czy wybrać się na kulig. Ci, którzy lubią podziwiać piękno natury i cieszyć się świeżym górskim powietrzem, korzystając ze specjalnie wyznaczonych szlaków.

Hopfgarten jest miejscowością leżącą przy dolnej stacji kolejki górskiej. Tutaj skorzystacie z toru saneczkowego oraz lodowiska. W okresie świątecznym niemałą atrakcją są tutejsze jarmarki i bożonarodzeniowe koncerty.