Loading...Loading...

Otztal to miejsce stworzone na zimowy wypoczynek. Gwarantowany śnieg do wysokości 3250 m, kilometry nartostrad i nowoczesne wyciągi. Ponadto 150 km tras biegowych, 200 km szlaków do wędrówek oraz bogata oferta apres-ski. Niezapomniane wrażenia i zasłużony wypoczynek macie tu zapewniony.

World map

Dolina Otztal znajduje się około 65 km od stolicy Tyrolu - Innsbrucku. Jest to jedna z najdłuższych dolin alpejskich (67 km). Śniegu na stokach z pewnością nie zabraknie - armatki śnieżne zagwarantują idealne warunki narciarskie na większości tras. Sezon narciarski trwa tutaj od listopada do maja.

Otztal oferuje ogółem 316 km tras narciarskich i 76 wyciągów. Wielbiciele jazd nocnych przy świetle księżyca mogą skorzystać z krótkiej 2-kilometrowej trasy w Hochgurgl. Stoki dla początkujących znajdziecie głównie w dolnej części doliny, a dla zaawansowanych regionie Skiarena Sölden. Na narciarzy biegowych czeka 130 km tras wysokogórskich, które gwarantują nie tylko imponujące widoki, ale i niezapomniane wrażenia.

Do tego dochodzi 200 km odśnieżonych i oznakowanych szlaków pieszych. Po treningu na biegówkach lub wyczerpującej wędrówce najlepiej będzie odpocząć w Aqua Dome – tyrolskiej termie z szeroką ofertą wellness.

Oetz jest miejscowością położoną na samym początku doliny Otztal. Poleca się ja szczególnie rodzinom z dziećmi. W pobliżu znajdziecie tereny narciarskie Hochoetz, na które można dostać się specjalną gondolową kolejką. Zaledwie 8 minut zajmuje dotarcie na szczyt o wysokości 2 020 m n.p.m.! Na samej górze atrakcji będzie pod dostatkiem – wyjątkowe szlaki turystyczne, widok zaśnieżonych lasów i oczywiście ciekawe trasy zjazdowe.

Sölden jest największym ośrodkiem narciarskim regionu Otztal Arena. Jego najważniejszym atutem jest tzw. wielka trójka, czyli trzy 3-tysięczniki połączone siecią wyciągów. To doskonały kurort dla początkujących narciarzy, ma bowiem do zaproponowania aż 69 km łatwych tras oraz wiele szkółek narciarskich. Ale i zaprawieni narciarze nie będą się nudzić – czeka na nich aż 28 km czarnych tras.

Vent jest miejscowością u podnóża Wildspitze (3774 m) - najwyższego szczytu Tyrolu. Niewielki region narciarski w samej miejscowości, dzięki dobrze przygotowanym trasom średnim (15 km) i łatwym (6 km), jest terenem przeznaczonym głównie dla rodzin z dziećmi. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnego autobusu narciarskiego do Sölden i Obergurgl.

Obergurgl wraz z Hochgurgl należy do najwyżej położonych ośrodków narciarskich w Austrii. Łączy je kolejka kabinowa Top-Express. Niektóre nartostrady kończą się tutaj niemal przed drzwiami hotelu. Do dyspozycji wielbicieli narciarstwa jest 110 km tras (35 km trasy łatwe, 55 km trasy średnie i 20 km trasy trudne).