Loading...Loading...

Olimpijskie tereny z 6 stokami narciarskimi o różnych stopniach trudności, trasy biegowe, tory saneczkowe i zimowe szlaki turystyczne. Do tego bezpłatne połączenia autobusowe dla narciarzy. Osady położone powyżej Innsbrucku gwarantują urozmaicony urlop rodzinny na nasłonecznionym płaskowyżu. Oprócz słońca, pewny jest śnieg i oczywiście niezapomniane wspomnienia.

World map

Zima w Igls

Około 6 km od stolicy Tyrolu znajduje się słoneczna miejscowość Igls. Już od XIX wieku miejsce to było często odwiedzane przez turystów, którzy szukali trochę odmiany, a przy tym spokoju od często zatłoczonego Innsbrucku.

Do Igls przyciągają też imponujące krajobrazy. Wszystko za sprawą pobliskiego szczytu Patscherkofel (Alpy Wschodnie) liczącego 2 246 m n.p.m. Możecie się na niego dostać się przy pomocy 4-osobowych wyciągów krzesełkowych.

Igls to także doskonałe miejsce do szusowania śladami olimpijskich zwycięzców oraz łagodniejszych zjazdów szerszymi trasami rodzinnymi. Dużym udogodnieniem dla urlopowiczów jest połączenie autobusowe z 9 stokami narciarskimi oraz kolejką miejską. Atrakcją będzie naturalny tor saneczkowy oraz tor bobslejowy przyciągający nie tylko ze względu na fakt odbywania się na nich igrzysk olimpijskich, ale również gwarancję niezapomnianych wrażeń.

Szaleństwo w Axamer Lizum

Axamer Lizum to jeden z dziewięciu ośrodków narciarskich, które tworzą wspólnie znany kompleks - Olympia SkiWorld Innsbruck – z trasami na naprawdę wysokim poziomie. Sezon zimowy trwa tutaj od września do kwietnia – wystarczającą długo, by znaleźć dogodny czas na swój zasłużony zimowy urlop.

Długość i różnorodność tras narciarskich sprawia, że wszyscy narciarze, bez względu na stopień swoich umiejętności, poczują się tutaj jak w prawdziwym „śnieżnym domu". Dużym plusem są kursujące skibusy, które pozwalają szybko i zupełnie za darmo przemieszczać się po regionie narciarskim. Snowboardziści będą zadowoleni z pewnością z znajdującego się przy dolnej stacji snowparku – liczne skocznie i naturalny halpipe dostarcza ogromu wrażeń.

Ośrodek powstał jeszcze w 1964 roku na potrzeby odbywających się wówczas Igrzysk Olimpijskich. Urok tego miejsca, tradycyjne przysmaki i niespotykany klimat sprawiają, że turyści chętnie tu powracają.