Loading...Loading...

Wokół malowniczego jeziora Reschensee rozciąga się jeden z najnowocześniejszych i najbardziej różnorodnych regionów wypoczynkowych w Alpach. Na turystów czeka nie tylko ponadgraniczny ośrodek narciarski z doskonale przygotowanymi nartostradami i trasami biegowymi, ale także przebogata oferta aktywnego wypoczynku i relaksu z dala od narciarskich stoków.

World map

Zakątek na styku 2 krajów, 3 ośrodki narciarskie i 1 karnet - tutaj czeka na wszystkich bezgraniczne szusowanie po zalanych słońcem i zasypanych białym puchem stokach. Region usytuowany wśród austriackich, włoskich i szwajcarskich szczytów, na tyle wysoko, że śnieg na 120 km tras narciarskich jest gwarantowany przez całą zimę. Przełęcz Reschen z fantastycznym zimowym kurortem Nauders po austriackiej stronie i nasyconymi tchnieniem Południa miejscowościami Graun, St. Valentin, Reschen oraz Langtaufers w Vinschgauer Oberland po stronie włoskiej gwarantują udany zimowy wypoczynek. 

Szaleństwo w Bergkastel

Ośrodek narciarski Bergkastel w Nauders należy do najbardziej wymagających w całym regionie Reschenpass. Stoki dla początkujących i zaawansowanych, trasy dla amatorów carvingu oraz trasy freride'owe. Na snowboardzistów i narciarzy freestyle'owych czeka dobrze wyposażony funpark (half-pipe, boardercross, boxes, jumps, slides, rails i waveri). Także saneczkarze nie będą rozczarowani – przygotowano dla nich trasę od górnej stacji kolejki Bergkastel aż do doliny. Dobrą wiadomością dla turystów może być darmowe Wi-Fi przy górnej i dolnej stacji kolejki Bergkastel.

Nauderix Kinderland

To miejsce doskonale sprawdzi się jak miejsce wypoczynku dla najmłodszych. To wyjątkowo dziecięcy świat narciarski z oddzielnym wyciągiem i licznymi atrakcjami. Jest też specjalna oferta kulinarna - bezpośrednio przy kinderland znajdziecie panoramiczną restaurację z menu dziecięcym i kolorowym kącikiem zabaw.