Loading...Loading...

Doskonałe warunki śniegowe do wysokości 3250 m, niezliczone kilometry perfekcyjnie przygotowanych tras narciarskich, najnowocześniejsze wyciągi, a do tego przytulne bacówki oraz schroniska. Pitztal w austriackim Tyrolu to miejsce, które oczaruje nie tylko prawdziwych miłośników białego szaleństwa.

World map

Aktywny urlop

Świat zimowych atrakcji zapewnia lodowiec Pitztaler Gletscher. To jeden z najbardziej urozmaiconych obszarów narciarskich z trasami o różnych stopniach trudności – a więc przeznaczonych dla każdego. Wysokie położenie terenu sprawia, że śniegu tutaj nigdy nie brakuje. Duże znaczenie ma również przyjazny środowisku system naśnieżania – dzięki temu sezon zimowy trwa tutaj nawet do maja.

Na lodowcu do dyspozycji jest ok. 150 km tras biegowych i 200 km szlaków wędrownych. Są też dwa nowe wyciągi przyciągające szerokie rzesze narciarzy i snowboardzistów. Aby wspiąć się na sam szczyt góry, trzeba skorzystać z jednego z wyciągów (Pitztaler Gletscherbahn).
Wielbiciele pieszych wędrówek muszą koniecznie rozpocząć swoją podróż na najwyższym szczycie w Tyrolu (Wildspitze). To początek niezapomnianych wrażeń i niepowtarzalnej górskiej scenerii. Ci, którzy nawet w zimie lubią słońce, mogą odpocząć na specjalnym tarasie.

Warto wiedzieć

Na Pitztalu co roku odbywają się Międzynarodowe Warsztaty Narciarskie Fabryki Narciarzy. Osoby korzystające ze szkolenia mają szansę skorzystać ze wskazówek najlepszych instruktorów z całego świata i poznać prawdziwe narciarskie gwiazdy.