Loading...Loading...

Dolina Paznauntal to prawdziwy raj sportów zimowych. Tutejsze kurorty należą do najbardziej rozległych w całej Austrii, a tutejszy system wyciągów do najnowocześniejszych. W urokliwej miejscowości Galtuer czekają świetnie przygotowane stoki dla rodzin, a jednocześnie niesamowite widoki na ośnieżone szczyty i imponujące lodowce.

World map

Dolina Paznaun rozciąga się na długości prawie 40 km, od Pians aż po Galtuer, i otoczona jest przez łańcuchy górskie: Silvretta, Verwall i Samnaun. Każda z miejscowości w dolinie dysponuje swoimi trasami narciarskimi, każda zachowała swój odrębny charakter. Większość tras leży powyżej wysokości 2000 m n.p.m., dzięki czemu doskonałe warunki do narciarstwa gwarantowane są przez cały sezon.

Zimowe szaleństwa

Prawdziwym ekspertem w dziedzinie zimowych wakacji dla rodzin jest miejscowość Galtuer. Oprócz doskonale przygotowanych stoków, uroku tej miejscowości dodają widoki na ośnieżone szczyty i imponujące lodowce. Na narciarzy czeka 40 km tras – ponad połowa jest sztucznie naśnieżana. Do dyspozycji narciarzy klasycznych jest ponad 74 km tras biegowych (27 km niebieskich, 30 km średnich, 16 km trudnych).

Dla rodzin

Ośrodek przygotował też specjalną ofertę skierowaną do rodzin: zjazd alpejski dla dzieci, karnety rodzinne oraz specjalny sektor dla najmłodszych – „Siggi-Land". Są też szkółki narciarskie i przedszkola dla maluchów, gdzie zespół doświadczonych opiekunów zatroszczy się o Wasze pociechy i zapewni im niezapomnianą rozrywkę.

W Galtuer znajdziemy też centrum sportowe z krytą pływalnią i brodzikiem oraz sauną. Dodatkowymi atrakcjami są 6-kilometrowy tor saneczkowy, trasy do pieszych wędrówek (w tym w rakietach śnieżnych) oraz lodowisko.