Loading...Loading...

Tutaj możecie w pełni poczuć, czym jest wolność na stoku. Fieberbrunn to urozmaicony region narciarski z doskonałymi warunkami śniegowymi. Freeride, freestyle czy skitouring to pojęcia, których znaczenie bardzo dobrze poznają miłośnicy ekstremalnej jazdy. Narciarze i snowboardziści spragnieni klasycznej jazdy po nartostradach również będą zadowoleni.

World map

Szaleństwa na stoku

Fieberbrunn to ośrodek sportów zimowych, znany z zawodów pucharowych w snowboardzie i kolejki gondolowej prezentowanej na Expo. Wybierając się tutaj na narty, macie do dyspozycji 43 km przygotowanych tras narciarskich. W przeważającej części są to trasy łatwe, bądź średnie. Wizytówką Fieberbrunnu są przede wszystkim trasy do freeride'u rozciągające się niemal na 30 km. Zostały one docenione przez zawodowców - od kilku lat odbywa się na nich Freeride World Tour.

Nie tylko narty

Tereny ośrodka otacza 27 km tras biegowych dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Dodatkowymi atrakcjami są: snowtubing, curling, paragliding oraz wycieczki na saniach.
Doskonale czują się tu także miłośnicy jazdy na desce. Snowboardziści z całego świata odwiedzają tutejszy snowpark z doskonale przygotowanymi stokami (oświetlone do godz. 22.00) oraz funparkiem tuż przy wyciągu.

Dla dzieci

Z myślą o najmłodszych w Fieberbrunn powstały szkółki narciarskie – pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci mogą stawiać pierwsze kroki na stokach. Dużą atrakcją jest też przejazd szynowym torem saneczkowym Timoks Coaster.