Loading...Loading...

Pomiędzy miejscowościami Zell am Ziller i Zell am See, w granicach 2 austriackich landów, rozciąga się obszar Alp Kitzbühelskich ze szczytami o wysokości ok. 2500 m. Formacje górskie w tym tyrolskim regionie charakteryzują się łagodnymi szczytami i dużą liczbą hal. Nawet niewielkie opady śniegu na tym terenie stwarzają bardzo dobre warunki narciarskie.

World map

Szaleństwa nie tylko na stoku

W Alpach Kitzbühelskich, dzięki położeniu na północno-zachodnich stokach, od grudnia do kwietnia panują idealne warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego. Na aktywnych turystów czeka około 170 km tras zjazdowych. Swój raj odnajdą tutaj przede wszystkim średnio zaawansowani narciarze. Do dyspozycji około 77 km tras czerwonych. Punktem spotkań snowboardzistów jest funpark u podnóża szczytu Kitzbüheler Horn z takimi atrakcjami jak: half-pipe, obstacles i quarterpipe.

Dla rodzin

Rodziny powinny koniecznie skorzystać z długich i szerokich szlaków rodzinnych zapewniających niezapomnianą zimową zabawę. Są też szlaki przeznaczone do wędrówek oraz zamarznięte jeziora nadające temu miejscu dodatkowego uroku. Miłośnicy jazdy na sankach muszą skorzystać z oświetlonych torów saneczkowych (w Kitzbühel – 3,8-kilometrowy, w Kirchberg – 3,5-kilometrowy).

Dużym plusem są tutejsze szkoły narciarskie, w których doświadczeni instruktorzy pomagają stawiać pierwsze kroki na stoku. Dla samouków doskonałym miejscem będą tak zwane ośle łączki – można dostać się na nie bezpłatnymi wyciągami.