Loading...Loading...

128 km tras dla narciarzy i snowboardzistów, a przy tym kameralna atmosfera ośrodka. Zima w Alpbachtal to szansa na białe szaleństwo oraz wypoczynek na łonie natury. Region jest przyjazny rodzinom z dziećmi, a przy tym czarujący i pełen wyzwań. To miejsce, które wybierają wymagający narciarze, ceniący sobie spokojny charakter miasteczka.

World map

Ośrodek narciarski Alpbachtal położony jest niedaleko znanego i cenionego ośrodka Kitzbuhel. Alpbachtal, w porównaniu z sąsiadem, wydaje się miejscem spokojnym i kameralnym, wybieranym głównie przez stałych bywalców.

Szaleństwa na stoku

Dla narciarzy i snowboardzistów przygotowano 128 km tras o różnym poziomie trudności. Na infrastrukturę ośrodka składa się też 47 wyciągów o średniej przepustowości 22 tys. osób na godz., co w zupełności wystarcza, aby zachować płynny ruch. Stoki w Alpbachtal są w 80% naśnieżane, dzięki czemu wyśmienite warunki panują tu przez cały sezon.

Wymagający narciarze wybiorą trasę z certyfikatem FIS oraz trasy offroad (przy wyciągu Hornlift). Ci najbardziej doświadczeni zgromadzą się przy Wiedersberger Horn na wysokości 2130 m – czwartym pod względem wysokości szczycie w regionie. Tę samą trasę można polecić snowboardzistom i miłośnikom freeride'ingu – tu czeka na nich half-pipe, poręcze i skocznie.

Dla całych rodzin

Dużo frajdy będą mieli tutaj również najmłodsi narciarze. Przygotowane trasy niebieskie są łagodne i szerokie. Szusowanie po nich to prawdziwa przyjemność dla całej rodziny. Na dzieci czeka też narciarska karuzela, snowpark, slalom z przeszkodami oraz wyciągi orczykowe przystosowane specjalnie dla najmłodszych. Dodatkową atrakcją jest 8-osobowa kolejka gondolowa oraz panoramiczna trasa saneczkowa.

Region doskonale sprawdza się też pod względem zaopatrzenia narciarskiego. Działają tutaj wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, serwisy oraz szkółki, w których rodzice zostawiają swoje pod opieką instruktora.

Poza stokiem

Jeśli komuś znudzi się narciarstwo rekreacyjne, może przesiąść się na narty biegowe i korzystać z uroków regionu. Dla biegówek przygotowano około 32 km tras o różnych stopniach trudności. Inną, równie ciekawą formą spędzenia aktywnie wolnego czasu, jest jazda na łyżwach i curling. W regionie znajdują się dwa lodowiska – naturalne oraz sztuczne w hali Eisarena Kundl.

Coraz większą popularnością cieszą się też wycieczki w rakietach śnieżnych lub na nartach tourowych. Dzieci i młodzież pokochają jazdę na sankach, którą można rozkoszować się aż na 8 torach. Alternatywą dla popularnych sportów wydają się również psie zaprzęgi oraz klasyczny kulig z pochodniami.