Loading...Loading...

W Styrii znajdziecie doskonałe ośrodki narciarskie. Najbardziej znany jest Schladming ze 114 km tras zjazdowych i pobliski lodowcem Dachstein na wysokości 2700 m.

World map

Schladming uznaje się za styryjską stolicę sportów zimowych. Jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Austrii, znanym z rozgrywanych tu zawodów pucharu świata w narciarstwie alpejskim. Na turystów czeka też rozległa sieć odśnieżanych tras do pieszych wędrówek – ok. 100 km. Trzeba mieć oczywiście odpowiednie buty oraz ubranie.

Zimowy ośrodek familijny Ramsau am Dachstein jest najbardziej nasłonecznionym regionem narciarskim w Austrii, położonym między masywem Dachsteinu a Taurami. Łagodne zbocza, zasypane śniegiem hale, na których harmonijnie rysują się nartostrady, trasy biegowe i szlaki do wędrówek. To region idealny dla rodzin. Pod względem długości tras biegowych (ok. 160 km) i szlaków turystycznych (ok. 80 km) Ramsau zajmuje jedno z czołowych miejsc w Austrii. Na lodowcu Dachstein (2700 m) wyśmienite warunki śniegowe zagwarantowane są przez prawie cały rok.