Loading...Loading...

To raj dla miłośników sportów zimowych. Narciarstwo zjazdowe, biegowe, snowboard, tory saneczkowe, trasy do pieszych wędrówek i lodowiska. Regiony Dachstein-Tauern należą do najważniejszych i najlepszych miejsc na zimowy odpoczynek.

World map

Dachstein-Tauern jest częścią Styrii, w której dominują tereny pagórkowate, choć nie brakuje też wyżej położonych ośrodków narciarskich. Największym terenem narciarskim dysponuje Schladming-Dachstein – obejmuje niemal 30 % styryjskich tras zjazdowych. Z 232 km nartostrad i 98 wyciąga¬mi należy do jednego z największych ośrodków w Austrii. W tym regionie jeden karnet obowiązuje na 860 km tras narciarskich.

Kreischberg leży w północno-wschodniej części pasma Gurktaler Alpen z najwyższym szczatem Prankerhöhe (2.166 m), niedaleko miasta Murau. W regionie znajduje się 14 wyciągów i 40 km nartostrad, trasy dla początkujących, dla rodzin, ale także dla bardziej wymagających narciarzy. W 2003 roku odbyły się tu snowboardowe mistrzostwa świata, jest tu też największa śnieżna rynna half-pipe w Europie. W sezonie 2006/07 otwarto duży Funpark „Airypark" oraz tor saneczkowy. Jest to idealne miejsce dla rodzin i snowboardzistów.

Zimowy ośrodek familijny Ramsau am Dachstein jest najbardziej nasłonecznionym regionem narciarskim w Austrii, położony między masywem Dachsteinu a Taurami. Obfitujący w śnieg, otwarty w kierunku południowym płaskowyż u podnóża południowej ściany Dachsteinu. Łagodne zbocza, zasypane śniegiem hale, na których harmonijnie rysują się nartostrady, trasy biegowe i szlaki do wędrówek. Pod względem długości tras biegowych (ok. 160 km) i szlaków turystycznych (ok. 80 km) Ramsau zajmuje jedno z czołowych miejsc w Austrii.