Loading...Loading...

Styria jest krajem związkowym w południowej części Austrii. Dominują tu tereny pagórkowate, choć nie brakuje też wyżej położonych ośrodków narciarskich. Najbardziej znanym z nich jest Schladming ze 114 kilometrami tras zjazdowych i pobliskim lodowcem Dachstein wysokości 2700 metrów.

World map

Tutejszy krajobraz urzeka swym pięknem i różnorodnością. Zachodnią i północną część Styrii zajmują głównie pasma górskie (w tym pokryty lodowcem Dachstein), a na południu, blisko granicy ze Słowenią, dominują niewysokie wzgórza pełne winnic i sadów.

Najbardziej górskim regionem Styrii jest Schladming-Dachstein znany jako najważniejszy ośrodek narciarski w Austrii z 232 km nartostrad i 98 wyciąga¬mi. W tym regionie jeden karnet obowiązuje na 860 km tras narciarskich.

Stolica kraju – Graz – wraz z otaczającym ją regionem stanowi żywą mozaikę eleganckich sklepów i galerii. To tu znajdziecie największe w Europie muzeum zbroi rycerskich i białej broni. W centrum miasta króluje góra zamkowa z licznymi ścieżkami spacerowymi. To doskonały punkt widokowy do podziwiania panoramy Grazu. Podczas wizyty w Styrii warto odwiedzić też najsłynniejsze sanktuarium maryjne Austrii – Mariazell.

Ośrodki narciarskie
Warto wiedzieć