„Przeżyć jak najwięcej..." – brzmi motto regionu narciarskiego Zall am See – Kaprun. Przepiękne górskie otoczenie, nowoczesne kolejki, wyciągi i niezapomniane zimowe doświadczenia. Region ten jest idealnym celem podróży zarówno dla alpejczyków, jak i dla narciarzy klasycznych. To miejsce, które oferuje o wiele więcej niż tylko zwykły urlop na nartach.

Zimowe atrakcje

Zall am See – Kaprun to jeden z najchętniej odwiedzanych przez Polaków ośrodków zimowych w Austrii. Całoroczny region narciarski wraz z lodowcem Kitzsteinhorn oferuje trasy dla początkujących i średnio zaawansowanych. Nową kolejką gondolową można dotrzeć do stacji Langwiedboden, a stąd czteroosobową kanapą do Alpincenter (2452 m n.p.m.). Trasy należące do Europa-Sportregion liczą 130 km, w tym 24 km są sztucznie naśnieżane. Największą atrakcją jest wjazd na lodowiec Kitzsteinhorn na wysokość 3029 m n.p.m., skąd rozpościera się widok na najwyższy szczyt Austrii – Grossglockner. Na narciarzy biegowych czeka aż 200 km świetnie przygotowanych tras. Sezon narciarski zaczyna się już tu w połowie października.

Co warto zobaczyć

Burg Kaprun to imponująca twierdza z XII w. położona na skale górującej nad doliną. Warownia jest nie tylko pięknym, średniowiecznym muzeum, ale także miejscem, gdzie bardzo często odbywają się różne imprezy kulturalne. Niektórzy twierdzą nawet, że czasem tu straszy.

Gdzie warto odpocząć

Idealnym miejscem na zimowy relaks są luksusowe termy Tauern Spa. Na turystów czeka tu kryty basen z biczami wodnymi oraz basen na świeżym powietrzu z widokiem na Kitzsteinhorn. Ponadto fińska sauna, zajęcia jogi czy pilatesu, czyli relaks dla wymagających. Jeśli lubicie spacerować, musicie koniecznie wybrać się na spacer po zamarzniętym jeziorze Zeller See.

Zell am See - Kaprun

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie