Region Wildkogel-Arena współtworzą dwie miejscowości: Neukirchen am Großvenediger oraz Bramberg am Wildkogel. Tutejsze wyciągi należą do najnowocześniejszych w kraju, a dzięki obfitym opadom śniegu można tu szusować na nartach do wysokości 2000 metrów od grudnia do Wielkanocy.

Zwycięzca rankingów
Na stronie internetowej Skiresort.de, będącej największym światowym portalem recenzującym stacje narciarskie, ośrodek Wildkogel-Arena zwyciężył w 2014 roku w dwóch kategoriach: „Ośrodki narciarskie do 80 kilometrów nartostrad" oraz „Ośrodki narciarskie przyjazne środowisku". Na stronie Skigebiete-test.de stoki na Wildkogel zyskały miano idealnego ośrodka dla rodzin (TOP-Resort für Familien), podobnie na stronie snow-online.de. Nie bez powodu – trasy łatwe i średnio-trudne stanowią tu aż 85 procent wszystkich nartostrad, dzięki czemu rodziny i początkujący narciarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności.

Rodziny na pierwszym miejscu
Rodziny cenią sobie fakt, że nie ma tu zbyt dużej ilości tras – 61 kilometrów to liczba w sam raz na ich potrzeby. Nie tak łatwo będzie zgubić się na stoku, a każdy miłośnik białego szaleństwa na pewno znajdzie trasę najbardziej odpowiadającą jego umiejętnościom. Zdaniem instruktorów narciarskich Wildkogel-Arena jest po prostu wymarzonym ośrodkiem dla początkujących, jako że nawet osoba zaczynająca naukę praktycznie od zera jest w stanie w ciągu trzech dni opanować podstawowe umiejętności i odpowiednią technikę jazdy. Najmłodszymi narciarzami zajmują się dwie szkółki narciarskie – jedna w Neukirchen, druga w Brambergu. Stoki dla dzieci z maskotkami i figurami z bajek znajdują sią przy dolnych stacjach kolejek linowych, a w restauracji widokowej na szczycie na maluchy czekają także przedszkole i restauracja dziecięca.

14 kilometrów przyjemności na najdłuższej trasie saneczkowej świata
Wildkogel-Arena to nie tylko ośrodek stworzony dla narciarzy. Właśnie tutaj bowiem znajduje się najdłuższa na świecie trasa saneczkowa oświetlona także po zmroku. Ma ona 14 kilometrów długości, przewyższenie 1300 metrów i prowadzi z Wildkogel do Brambergu. Pokonanie jej na sankach trwa od 30 do 50 minut – zależnie od umiejętności i prędkości przejazdu. Trzy razy w tygodniu (wtorki, piątki i soboty) można jeździć nią także w nocy, w pozostałe dni oświetlenie wyłączanie jest o 22.00. Co ciekawe, trasa ta nie jest jedyną na Wildkogel. Turyści mają do dyspozycji także trzy inne rodzinne trasy saneczkowe: Neuhaus-Rodelbahn, Stockenbaum-Rodelbahn oraz Kühnreit-Rodelbahn.

Atrakcje dla wędrowców
W okolicach Neukirchen i Brambergu organizowane są wycieczki z przewodnikiem po Parku Narodowym Rangern. Mogą to być wyprawy tradycyjne lub – bardziej atrakcyjne – w rakietach śnieżnych. Zarówno jedne, jak i drugie dają turystom sposobność nie tylko podziwiania zimowych krajobrazów, ale i obserwowania dzikiej zwierzyny. Inne rodzaje aktywności dostępne w tym regionie to narciarstwo biegowe i kuligi. Niezmiennie miłym zwieńczeniem dnia na świeżym powietrzu stanie się wieczór spędzony w romantycznej bacówce lub górskim schronisku.

Wildkogel-Arena

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie