Werfenweng to kurort narciarski u stóp pasma górskiego Tennengebirge. Opady śniegu należą tu do najobfitszych w całym regionie. Znajdziecie tu 25 km nartostrad i niemal 43 km tras przygotowanych pod narciarstwo biegowe. Idealne miejsce na rozpoczęcie zimowej przygody z nartami.

Zaledwie 45km od Miasta Mozarta - Salzburga, niedaleko autostrady Tauernautobahn, leży rodzinny region Werfenweng. Miejsce to wita turystów cudownym krajobrazem widocznym z biegnącej nieopodal autostrady. Jego część znajduje się na terenie Parku Narodowego Wysokich Taurów.

W 7 minut – pokonując przy tym różnicę poziomów 930 metrów – wjedziecie 8-osobową kolejką linową Ikarus na szczyt Bischlinghöhe, jeden z najlepszych punktów widokowych w Kraju Salzburskim. Stąd można się też dostać na trasy Ladenberg oraz Strußing.

Jazda na nartach będziecie tutaj prawdziwą przyjemność. Na miejscu znajdziecie 25 km nartostrad. Najwięcej, bo aż 15 km stoków, przygotowano dla średniozaawansowanych sportowców (najdłuższa trasa ma 6 km). Trasy łatwe liczą w sumie 9 km długości, a trudne zaledwie 1 km.

Przygotowano także trasy pod narciarstwo biegowe – w sumie 43 km, gdzie najdłuższa ma 9 km i położona jest na wysokości od 870 do 1020 m n.p.m. Na niemałą frajdę mogą liczyć także miłośnicy jazdy w stylu freeride, na których czekają aż 4 obszary. W kurorcie narciarskim Werfenweng znajduje się też szkółka narciarska i snowboardowa. Świetne warunki i nowoczesna infrastruktura sprawiają, że to wyjątkowe miejsce na zimowe wakacje.

Werfenweng

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie