Tutaj doskonale przygotowane stoki łączą dwa kraje związkowe: Kraj Salzburski oraz Karyntię. Śnieg gwarantowany jest od wysokości 1066 do 2220 m. Duża przepustowość wyciągów gwarantuje minimalny czas oczekiwania przy dolnych stacjach.

Zimowe szaleństwa

Ośrodek narciarski Rennweg-Katschberg znajduje się na granicy Karyntii i Kraju Salzburskiego. 100% stoków jest naśnieżanych przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń, dzięki czemu macie zagwarantowane doskonałe warunki do jazdy na nartach i nie tylko.

Większość tras (z niemal 70 km) została oznaczona jako średnio trudna. Dla początkujących przygotowano 10 km nartostrad. Na narciarzy biegowych czeka około 40 km tras rozciągających się wokół Rennweg. Warta zobaczenia i przemierzenia jest szczególnie trasa biegnąca z Katschberg do samej doliny.

Dla dzieci przygotowano Funpark „Katschis Kinderwelt" z wyciągiem Mini-Jet, figurami z kreskówek, a nawet ze skoczniami, rynnami i infrastrukturą do akrobacji dla najmłodszych.

Kolejka Silverjet2

Ta nowa kolejka kosztowała niemal 10 milionów euro. „Silverjet2" jest wyposażona w 8-osobowe gondole, ma długość 2250 metrów i pokonuje różnicę wysokości 520 metrów. Do górnej stacji dociera w 7 minut, czyli porusza się z prędkością ok. 22 km/h. Kolejka ma nowe połączenie z autostradą A1, co znacznie skraca czas przejazdu. Wszystko po to, aby zimowy wypoczynek był jeszcze przyjemniejszy.

Wyróżniony

W poprzednich sezonach ośrodek Katschberg wygrał rywalizację „Ski Area-Test" i otrzymał nagrodę „Internationaler Pistengütesiegel" (międzynarodowy znak jakości stoków narciarskich). Aby zagwarantować jeszcze lepsze warunki dla narciarzy, zainwestowano miliony euro w system sztucznego naśnieżania, wybudowano dodatkowe zbiorniki wodne i zamontowano 700 dysz naśnieżających przy nartostradach.

Rennweg-Katschberg

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie