Obertauern to niewielka miejscowość leżąca na terenie Ziemi Salzburskiej i uznawana za jeden z najatrakcyjniejszych terenów narciarskich w Alpach. Fantastyczne warunki śniegowe i bogate życie nocne gwarantują udany urlop zimowy.

Ośrodek Obertauern to w sumie 100 km tras narciarskich – 60 km tras łatwych, średnich 36 km i 4 km tras trudnych. Trasy niebieskie znajdują się nierzadko na dość odległych od siebie stokach, należących do ośrodka, ale dzięki dobrej komunikacji kolejek i wyciągów nie ma problemu z dostaniem się na wybrany szczyt. Chociaż szlaki czarne to tylko 4 km długości, są to jednak zjazdy niełatwe i atrakcyjne pod względem stopnia trudności. Trasa Gamsleiten w regionie Obertauern uważana jest za jedną z najtrudniejszych w całych Alpach. Zawodowcy wybierają stoki na zboczach Hundskogel – są bardziej strome i wymagające. Nic dziwnego, że częstymi gośćmi w Obertauern są członkowie austriackiej kadry narodowej w narciarstwie alpejskim.

Miłośnicy narciarstwa biegowego także będą zadowoleni z wypoczynku w regionie Obertauern. Jest tutaj łącznie 26 km tras z podziałem na poziomy trudności – dla początkujących, zaawansowanych i profesjonalistów. Ci ostatni będą na pewno zadowoleni z 10 km szlaku i wysokogórskiej trasy Gnadenalm-Loipe, ze szczytu której rozlega się cudowna panorama regionu Ziemi Salzburskiej.

Obertauern

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie