Loading...Loading...

Tereny narciarskie rozciągające się w otoczeniu Doliny Saalachtal są niezwykle urokliwe. Ośrodkiem godnym polecenia jest z pewnością Almenwelt Lofer. Kurort ten świetnie nadaje się dla początkujących narciarzy oraz rodzin z dziećmi. Korzystna oferta cenowa oraz duża liczba łagodnych tras stwarzają wyśmienite warunki, by rozpocząć swoją przygodę z nartami.

World map

Zimowe szaleństwo

Ośrodek Almenwelt Lofer to blisko 50 km tras zjazdowych - 31 km tras łatwych, 12 km tras średnich oraz 3 km tras trudnych. Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane, co gwarantuje bardzo dobre warunki zjazdowe. Pomimo że jest to resort głównie dla rodzin i początkujących, również zapaleni narciarze odnajdą tu ciekawe miejsca. Interesującą jest zwłaszcza trasa ze szczytu Schoenbuehel, która liczy aż 9 km! Najbardziej wprawionym zjazdowcom spodoba się nartostrada Hochwena, która liczy 1500 m, a różnica poziomów wynosi 320 m. Na terenach Almenwelt Lofer można również jeździć w ramach karnetu Slazburger Super Ski Card, który obejmuje wszystkie regiony na terenach Ziemi Salzburskiej.

Ośrodek oferuje też szeroką ofertę alternatywnych sportów, począwszy od narciarstwa biegowego (ponad 20 km tras), poprzez snow tubing, curling i saneczkarstwo, skończywszy na sportach ekstremalnych. Atrakcją jest zwłaszcza snowkiten, czyli połączenie latawca i snowboardu. 

Co warto zobaczyć

Wielbiciele zwiedzania będą zadowoleni z przechadzki po urokliwym miasteczku Lofer – tu znajdziecie domy pochodzące nawet z XVI wieku oraz barokowy kościół będący jednym z najważniejszych punktów pielgrzymek w Salzburgu. Lofer - uznawane za jedno z najpiękniejszych miasteczek w całej Austrii - poszczycić się może również pochodzącym z XIX wieku hotelem, w którym mieszkał cesarz austriacki Franciszek Józef. Warto zobaczyć też starszy pensjonat, w którym nocował Wolfgang Amadeusz Mozart wraz ze swoją rodziną.