Ośrodek Grossarl Tal jest połączony wyciągami z sąsiednią doliną Gastein (miejscowość Dorfgastein), dzięki czemu oferuje wiele tras o różnym stopniu trudności. Doskonale odnajdą się tu zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze, a na stoki dowiezie ich ekologiczny autobus gazowy. Wśród dodatkowych atrakcji należy wymienić trasy do freeride'u, jazdy w puchu i skitouringu.

Skikeriki
Świeżo wyciskane stoki, mało ludzi na trasach, pożywne śniadanie – czego można chcieć więcej wczesnym rankiem w Grossarl? W każdą środę o 7.15 narciarze mogą korzystać z powyższych udogodnień w ramach programu Skikeriki. Dla wygody turystów, liczba osób w grupie została ograniczona do 25, konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie.

Snowpark
Snowpark znajduje się bezpośrednio przy górnej stacji kolejki Sonnenbahn. Szczególnie chętnie odwiedzają go dzieci i młodzież spragnieni dobrej zabawy. Moc wrażeń gwarantuje im przygotowana w dwóch wariantach trasa o długości trzystu metrów. Po drodze czekają różnego rodzaju przeszkody: kicker, Butter Box, Rainbow Butter Box, Mushroom.

Zawsze w kontakcie
Zawsze na bieżąco, z ciągłym dostępem do facebooka, blogu i Skiline – ośrodek zapewnia darmowy dostęp do Wi-Fi. Wystarczy mieć przy sobie zwykły smartfon by korzystać ze Ski amadé Guide, czyli gratisowej aplikacji, która ułatwi orientację w regionie: wskaże trasy narciarskie, wyciągi, schroniska narciarskie, wyliczy przejechane kilometry i zaprowadzi do celu, który sobie obierzecie. W ośrodku dostępny jest także fotopoint, w którym zrobicie sobie fotkę ze stacją narciarską w tle i przez internet prześlecie ją do znajomych.

Strefa dla dzieci „Funslope"
Idealne miejsce do zabawy dla maluchów, dające możliwość bawienia się w gronie rówieśników i jednoczesnego stawiania pierwszych kroków na nartach. Dzieci rywalizują ze sobą, pokonując rozmaite przeszkody, trasy slalomowe i śnieżne tunele, a przy tym uczą się jeździć dużo szybciej niż podczas standardowych zajęć z instruktorem.

Strefa relaksu
W tym miejscu przygotowano dla gości zarówno klasyczne, jak i najbardziej nowoczesne leżaki oraz wyznaczone miejsca do odpoczynku. Właśnie tutaj można w spokoju kontemplować piękno otaczającej przyrody i cieszyć się zapierającymi dech w piersiach górskimi krajobrazami.

Grossarl Tal

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie