To przepiękna dolina położona w środkowej części Austrii. Trzy wysokiej klasy kurorty oferują 6 doskonałych ośrodków narciarskich objętych jednym karnetem. W sezonie miejsca te wypełnione są tłumami miłośników sportów zimowych – góry otaczające dolinę idealnie nadają się do białego szaleństwa. Po aktywnym wypoczynku w tutejszych uzdrowiskach czekają kuracje termalne.

Zimowe szaleństwo

Gasteiner Tal najlepiej określić hasłem „Z nartostrady prosto do termy". 3 miejscowości leżące w dolinie: Dorfgastein, Bad Hofgastein i Bad Gastein wspaniale się uzupełniają, tworząc jeden z największych i najchętniej odwiedzanych terenów obejmujących nawet do 200 km tras zjazdowych. Cała dolina należy do zrzeszenia Ski Amade, największego zintegrowanego regionu narciarskiego w Europie, w którym jeden karnet obowiązuje we wszystkich pomniejszych regionach.

To także dobre miejsce dla narciarzy biegowych. Wszystko za sprawą 90 km doskonale przygotowanych tras umożliwiających swobodną jazdę w otoczeniu imponujących krajobrazów. Najwyżej wytyczona trasą jest ta biegnąca w Sportgastein na wysokości 1600 m n.p.m.

W dolinie Gasteiner Tal

Dorfgastein to miejscowość usytuowana na samym początku doliny – ma zdecydowanie wiejski charakter. Wszystko dlatego, że mieszkańcy są ogromnie przywiązani do tradycji i lokalnych zwyczajów. Jest to miejsce, z którego zadowolone będą szczególnie rodziny z dziećmi – spokój w połączeniu z pięknymi zimowymi pejzażami tworzą magiczną całość. Miejscowość połączona jest wyciągami narciarskimi z sąsiednią doliną i ośrodkiem narciarskim Skischaukel Grossarl. Nie brakuje tu wspaniałych tras biegowych, stoków dla dorosłych i najmłodszych, czy dobrych tras freeride'owych.

Bad Hofgastein to miejsce słynące z eleganckich hoteli, rozbudowanych zespołów basenów termalnych, strefy dla pieszych z licznymi sklepami i restauracjami oraz areny narciarska wokół szczytu Schlossalm. Miejscowość ta niegdyś chętnie odwiedzana była przez cesarską rodzinę. To miejsce wyjątkowo słoneczne, jak na region narciarski. Dużego uroku temu nadają miasteczku krajobrazy górskie oraz malowniczy deptak, którego uliczkami można spacerować wspólnie z rodziną.

Bad Gastein jest miasteczkiem o niepowtarzalnym uroku. Znajduje się w samym centrum parku Wysokie Taury, oczarowując turystów magicznymi zimowymi widokami i wyjątkowymi szlakami do pieszych wędrówek. Miejsce to znane jest przede wszystkim jako miejscowość wypoczynkowa – tu właśnie znajdziecie centrum uzdrowiskowe z pływalniami termalnymi oraz ośrodkiem odnowy biologicznej.

Gasteiner Tal

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie