Flachau to narciarska wioska leżąca na wysokości 920 m. Dzięki atrakcyjnemu położeniu w Parku Narodowym Wysokich Taurów i rewelacyjnej infrastrukturze narciarskiej jest jednym z najbardziej znanych ośrodków zimowych w Austrii.

W samym Flachau znajduje się 56 km tras zjazdowych oraz 40 km tras biegowych. Różnica wzniesień w ośrodku wynosi 980 m. To doskonałe miejsce dla osób, które szukają wyzwań, ponieważ sporo jest tu tras trudniejszych i stoków, na których regularnie odbywają się zawody narciarskie. Flachau z pewnością zrobi wrażenie na każdym duże wrażenie – nowoczesne wyciągi i kolejki (przepustowość 26 tys. osób na godz.), dbałość o trasy i łatwy dostęp do komunikacji między ośrodkami.

Flachau należy do stowarzyszenia regionów narciarskich „Ski amadé", obejmującego aż 860 km doskonale utrzymanych tras narciarskich i ponad 270 wyciągów oraz kolejek, do korzystania z których wystarczy jeden karnet. Warto wspomnieć, że na tym terenie pierwsze kroki sportowe stawiali Hermann Maier i Manuela Riegler – mistrzowie świata w sportach zimowych.

Źródłem dodatkowych emocji – niekoniecznie sportowych –może być kasyno we Flachau. W ośrodkach turystycznych często organizowane są imprezy okolicznościowe tj. kuligi z pochodniami, występy kabaretów czy koncerty na cytrze.

Flachau

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie