To niewielki ośrodek narciarski wchodzący w skład regionu Ski Amade, który skupia aż 860 km tras. W samym Filzmoos czeka na Was 13 km nartostrad, wyciągi oraz szkółki narciarskie dla najmłodszych.

Zimowe szaleństwa

Miejsce to jest zdecydowanie spokojniejsze i bardziej nastrojowe w porównaniu z innymi kurortami na Ziemi Salzburskiej. Rodzinny ośrodek Filzmoos świetnie sprawdzi się jako miejsce zimowego wypoczynku dla dzieci i osób początkujących. Duży wybór tras i brak kolejek do wyciągu sprawia, że urlop w Filzmoos z pewnością będzie udany. Na miejscu można korzystać z 6 osobowej kolejki kabinowej, 2- i 4 –osobowych wyciągów krzesełkowych oraz orczyków.
Ten niewielki ośrodek wraz z Salzburger Sportwelt, Schladming–Dachstein Tauern, Gesteinertal , Hochkönigs Winterriech i Großarltal tworzą Ski Amade, w którym obowiązuje jeden karnet. Region ten obejmuje aż 270 nowoczesnych wyciągów i 860 km tras.

Zimowy wypoczynek

Po szaleństwach na stoku warto skusić się na wycieczki w rakietach śnieżnych, wieczorne zjazdy po torze saneczkowym czy po prostu spacer po wyznaczonych trasach pośród piękna górskich krajobrazów. Można też odpocząć w zacisznych knajpkach, skosztować lokalnych przekąsek i spróbować najlepszego austriackiego piwa. Brzmi jak wymarzony urlop zimowy.

Filzmoos Ski amade

Długości tras narciarskich:

Najbliższe ośrodki narciarskie

Zobacz wszystkie ośrodki w regionie