W celu poprawienia jakości usług korzystamy z plików cookies. Możesz w każdej chwili zmienić ustawienia prywatności w przeglądarce. Więcej informacji w Polityce Prywatności i cookies

Welcome to the world of TUI

Please choose your tui website:

Dużo słońca, góry i dogodne warunki pogodowe sprawiły, że Karyntia od kilku lat jest popularnym celem turystycznym dla narciarzy. Zimę w Karyntii można scharakteryzować przy pomocy trzech haseł: słońce, narty i powiew Południa. To wszystko połączone z tradycyjną gościnnością i smaczną kuchni czyni to miejsce idealnym na urlop pełen wyjątkowych wrażeń.

Ten południowy zakątek Austrii urzeka swym pięknem i wyjątkową atmosferą. Nad krajem górują szczyty Taurów z imponującym Großglockner na czele. W południowej części zachwycają wapienne pasma górskie. Podziw budzi też największy we wschodnich Alpach lodowiec Pasterze.

Karyntia to doskonałe miejsce dla wielbicieli gór i zimowych szaleństw. Arena narciarska Nassfeld, Bad Kleinkircheim, Heiligenblut/ Grossglockner i lodowiec Mölltaler Gletscher zachwycą narciarzy i snowboardzistów. A Wysokie Taury, Alpy Karynckie oraz Karawanki oczarują zapewne miłośników ciszy i spokoju.

Ci, którzy chcą trochę pozwiedzać, powinni poznać stolicę Karyntii, Klagenfurt. Ciekawa architektura miasta, klimatyczna starówka ze schowanymi w uliczkach sklepami i wspaniałe położenie na brzegu jeziora Wörthersee czyni to miejsce niezwykle urokliwym. W lecie miasto tętni życiem za sprawą licznych imprez sportowych oraz kulturalnych.

Tutejsza kuchnia jest bardzo alpejska, a co za tym idzie – obfita w produkty mleczne. Bardzo popularne są tutaj sery – karynckie odmiany powstają w mleczarniach doliny Gail (istnieje aż 18 zakładów). W okolicach Nassfeld znajdziecie nawet pokazową mleczarnię , w której można zapoznać się z procesem produkcji sera i, co ważniejsze, spróbować jego smaku. Z pewnością się nie rozczarujecie. W regionie słynne są także termy – mają długą tradycję, bowiem używano ich już w czasach rzymskich. Na miejscu możecie skorzystać z kompleksowej oferty zabiegów medycznych oraz kąpieli termalnych. To idealne miejsce i sposób na zakończenie zimowego urlopu w doskonałej formie.

Gerlitzen Alpe

Gerlitzen Alpe

Idealne miejsce dla fanów nart i snowboardu. 60 km doskonale przygotowanych stoków narciarskich, liczne wyciągi i najnowocześniejsze urządzenia do sztucznego naśnieżania to najważniejsze wyróżniki tego miejsca. Wyjątkowy zimowy urlop jest na wyciągnięcie ręki.

Zobacz więcej
Bad Kleinkirchheim

Bad Kleinkirchheim

Doskonałe tereny narciarskie wokół szczytu Keiserburg i nowoczesne baseny termalne to najważniejsze wyróżniki tego ośrodka. Urlopowiczów przyciąga również duża liczba słonecznych dni w roku, czyste zdrowe powietrze i przepiękne jeziora. Czeka Was niezapomniany zimowy urlop.

Zobacz więcej
Hermagor-Nassfeld

Hermagor-Nassfeld

To jeden z największych ośrodków narciarskich w Karyntii. Znajdziecie tu 110 km tras zjazdowych i niemal 30 nowoczesnych wyciągów. Region ten szczyci się także najszybszą kolejką gondolową w Alpach – Millenium Express. Wystarczy zaledwie 17 minut, aby dostać się na słoneczne stoki Nassfeld.

Zobacz więcej
Mölltaler Gletscher - Ankogel

Mölltaler Gletscher - Ankogel

To prawdziwe eldorado dla snowboardzistów, zawodowych narciarzy, jak i tych, którzy stawiają pierwsze kroki na stoku. Znajdziecie tutaj najdłuższy na świecie tunel górskiej kolejki (4796 m) umożliwiający ekspresowy transport na lodowiec. Tam, na wysokości 3122 m, na wszystkich amatorów sportów zimowych czeka rozległy teren narciarski „Skiarena Mölltaler Gletscher".

Zobacz więcej
Dreilaendereck-Arnoldstein

Dreilaendereck-Arnoldstein

Na wszystkich miłośników białego szaleństwa czekają dobrze przygotowane trasy, wyciągi i słoneczne stoki. Sezon narciarskie trwa tutaj od grudnia do marca.

Zobacz więcej
Innerkrems

Innerkrems

Ośrodek narciarski Innerkrems leży w paśmie górskim Nockberge na wysokości 1550-2200 m. To jeden z najbardziej śnieżnych ośrodków w Karyntii, chociaż niemal 80% tras jest wyposażonych w system sztucznego naśnieżania. Doskonałe warunki na stoku są tutaj gwarantowane.

Zobacz więcej

Gerlitzen Alpe

Długości tras narciarskich:

Bad Kleinkirchheim

Długości tras narciarskich:

Hermagor-Nassfeld

Długości tras narciarskich:

Mölltaler Gletscher - Ankogel

Długości tras narciarskich:

Dreilaendereck-Arnoldstein

Długości tras narciarskich:

Innerkrems

Długości tras narciarskich:

Informacje praktyczne

Przepisy wjazdowe :
Austria