Loading...Loading...

Tutejsze tereny narciarskie mają charakterystyczne cechy świadczące o niezwykłych walorach tych miejsc. Trasy przebiegają w fantastycznej scenerii górskiej, a w miejscowościach przeważają rustykalne chaty. Na miejscu czeka świetna infrastruktura narciarska oraz wiele punktów dla najmłodszych urlopowiczów.

World map
Do najważniejszych miejsc na tych terenach należy Windischgarsten, Hinterstoder oraz Wurzeralm- Spital am Pyhrn. Windischgarsten położone jest w największym leśnym parku narodowym Austrii. Narciarze trafią tam na rozległe nasłonecznione tereny, trasy zjazdowe z muldami i ustronne, zaśnieżonych hale. Resort znajduje się ok. 15 km od terenów narciarskich Hinterstoder. Miejscowość, ze względu na spokój, jaki w niej panuje, jest szczególnie polecana rodzinom z dziećmi oraz początkującym narciarzom, którzy będą bez stresu wprawiać się w sporty zimowe na łagodnych i szerokich stokach. Co więcej Windischgarsten cieszy się dobrą sławą jako uzdrowisko klimatyczne.

Ośrodki narciarskie Hinterstoder Höss i Wurzeralm-Spital am Phyrn łącznie oferują ponad 60 km dobrze utrzymanych stoków od łatwych do trudnych - 22 km tras niebieskich, 28 km tras czerwonych i 12 km czarnych tras. Z 20 wyciągów można dotrzeć wygodnie na wysokość 2000 m, z których rozpościera się przepiękna panorama i skąd można nacieszyć się wysokogórskim słońcem alpejskim. Jedna z bardziej znanych tras to wykorzystywana w zawodach Pucharu Świata Hannes Trinkl Weltcupstrecke. Atrakcją jest tutaj nowa, 10-osobowa kolejka kabinowa. 90% stoków narciarskich jest wyposażonych w urządzenia do sztucznego naśnieżania.